Hlavní stránka Lifestyle 🏀 Zlín se už podeváté rozduní driblingem při akci Ballin‘ Zlín

🏀 Zlín se už podeváté rozduní driblingem při akci Ballin‘ Zlín

Závěr prvního prázdninového měsíce bude letos patřit sportovní události Ballin’ Vol. 9. V sobotu 28. července odstartuje již devátý ročník oblíbeného streetballového turnaje. Kromě dvou hřišť, které opět vyrostou mezi budovami 14|15 Baťova institutu, přináší organizátoři několik novinek.

Hlavním pilířem akce jsou tradiční turnaj mužů 5 na 5,  dovednostní soutěž , trojková soutěž o ceny a divácky nejoblíbenější soutěž ve smečování, kde si vítěz odnese 10.000 Kč. Ballin’  letos nově otevírá kategorie 3 na 3 pro chlapce a dívky do 18 let. Jedná se o krok, který by měl pomoci aktivovat také mladší ročníky.

Nezisková organizace Ballin’ Zlín podporuje snahu rozpohybovat mládež také pomocí projekt #dychejprostreet, který vytváří zázemí pro celý doprovodný program akce.

“Snažíme propagovat sporty, které můžeme provozovat ve veřejném prostoru bez nákladného finančního vybavení. Dýchej pro street je tady hlavně pro děti. Chceme jim ukázat, že sport není jenom o vítězích a poražených. Jsou to především reálné momenty, odřené kolena a potkávání se s kamarády. Neznamená to ale, že tyhle sporty nejsou i pro dospělé, právě naopak”, vysvětluje Zbyněk Mucha, jeden z projektových manažerů.

Kromě streetballu, který se stal čerstvě nominovaným olympijským sportem, budou v rámci doprovodného programu pod hlavičkou #dychejprostreet představeny sporty jako kalisthenika, parkour, streetdance a scootering. Diváci i hráči budou mít možnost si tyto disciplíny přímo na místě vyzkoušet. Další novinkou bude také Fyziostan, kde budou mít hráči možnost konzultovat své zdraví s fyzioterapeutem a potom si dát třeba zdravý oběd ve stánku s jídlem.

Po ukončení turnaje bude připravena afterparty, kam jsou zváni nejen účastníci události, ale i všichni fanoušci hip hopu.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz