Hlavní stránka Lifestyle 🏅 První Zlínský bleší trh podpořil Mamma Help

🏅 První Zlínský bleší trh podpořil Mamma Help

Pohlednice, sošky, keramika, šperky, gramodesky, knihy, mince, bankovky, odznaky, letecké modely, to je jen část výčtu zajímavých věcí, které nabídl první Zlínský bleší trh, který pořádala redakce Zlínského nočníku. Během prvního prosincového nedělního dopoledne se podařilo získat 3000 korun pro organizaci Mamma Help Zlín, která pomáhá ženám s rakovinou prsu.

„V okolních městech. jako jsou Otrokovice, Holešov nebo Přerov, se takovéto burzy konají pravidelně, ale ve Zlíně zatím pravý bleší trh, zaměřený skutečně na starožitnosti, kuriozity, retro a sběratelství, chyběl. Rozhodli jsme se tedy zkusit takovouto akci uspořádat, a podle zájmu lidí na internetu i návštěvnosti na samotné akci, jsme udělali dobře,“ uvedl šéfredaktor Zlínského nočníku Igor Dostál.

Prodejci na trhu neplatili žádný pronájem za prodejní stůl, místo toho odevzdali všichni 10 % celkové tržby na dobrou věc. Do akce se také zapojil dobročinný obchod Dobroděj a zastavárna, které sídlí právě v tovární budově 42. a svým sortimentem zapadají do koncepce bleších trhů.

Na prodejních stolech se objevily opravdu zajímavé věci, od desek žádaných interpretů jako jsou Queen nebo Karel Gott, přes předměty s baťovskou tématikou až po starožitnou umělou nohu.

„Jelikož dorazila opravdu spousta lidí a výtěžek pro Mamma Help dosáhl solidní výše, budeme akci opakovat pravidelně. Na další blešák se můžete těšit nejspíš v březnu,“ dodal Dostál. Bleší trh se tak přidá k pravidelným akcím, na kterých se Zlínský nočník organizačně podílí, jako jsou už tradiční KnihoTrhy nebo Velké knižní výprodeje, z nichž také část výtěžku putuje na dobročinné účely.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz