Hlavní stránka Lifestyle 🏥 Zdravotnická škola otevře nový studijní obor

🏥 Zdravotnická škola otevře nový studijní obor

0

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Zlín s ohledem na potřeby krajského zdravotnictví upravuje své studijní obory a od září 2019 zavádí nový čtyřletý maturitní obor Praktická sestra, který s rozšířenými pracovními pravomocemi navazuje na stávající obor Zdravotnický asistent. Vyšší odborná škola zdravotnická zároveň od září otevře nový obor Diplomovaná dětská sestra.

Stávající maturitní obor Zdravotnický asistent se transformuje na obor Praktická sestra kvůli potřebám zaměstnavatelů a s ohledem na změny ve zdravotnické legislativě.

„S velkou péčí připravujeme také otevření nového oboru Diplomovaná dětská sestra na naší VOŠ. Navazujeme tak na dlouholeté zkušenosti s výukou této specializace. Naše škola je jedinou zdravotnickou školou ve Zlínském kraji, která má mnohaletou tradici ve vzdělávání dětských sester. Bohužel kvůli systémovým změnám byl tento zdravotnický obor před čtrnácti lety zrušen, což se však ukázalo jako krok neuvážený a nekoncepční. V nemocnicích se začal projevovat výrazný nedostatek pracovníků s touto odborností. Věříme, že tato nabídka zaujme maturanty, kteří by rádi pracovali s malými dětmi,“ řekl Hynek Steska, ředitel SZŠ a VOŠZ Zlín.