Hlavní stránka Kultura 💗 Zlín čeká 5. ročník akce Život je dar

💗 Zlín čeká 5. ročník akce Život je dar

I letos začátek roku ve Zlíně zpestří charitativní projekt Život je dat, a to v sobotu 23. února.  Nadační fond Vita donum est tak už popáté podpoří lidi s onkologickým onemocněním v našem krajském městě. Zde je dobré připomenout, že za uplynulé čtyři ročníky se už díky nadaci podařilo odevzdat nemocnici přes 1 250 000 Kč a benefiční dny podpořilo v součtu více než 6000 návštěvníků, jejichž zábavu zajistilo téměř 450 účinkujících bez nároku na honorář.

Letos organizátoři přichází s novinkou. Kromě pacientů Komplexního Onkologického centra při KNTB Zlín bude ročník 2019 pomáhat také konkrétnímu dítěti trpícímu touto závažnou chorobou.
,,Rakovina je zákeřná nemoc, která má v některých případech velmi rychlý nepředpokládaný nástup a finanční pomoc může průběh zmírnit i zvrátit. Léčba ale bývá finančně náročná, a proto si některé rodiny nemohou dovolit svému dítěti poskytnout nejlepší péči včas. Náš fond se tak rozhodl část výtěžku letošního ročníku ponechat na transparentním účtu, aby bylo peníze v případě potřeby možné okamžitě vyplatit rodině malého pacienta,“ uvedl Lukáš Lauman, zakladatel projektu.

Kromě této novinky poputují vybrané peníze opět i zlínské onkologii. Ta již z vybraných prostředků v minulosti nakoupila například klimatizační jednotky pro ambulantní pokoje nebo nové a moderní infuzní pumpy. Lidé, kteří se zde léčí tak získali vyšší komfort během procedur. ,,Onkologické centrum v dnešních dnech k ozařování využívá polohovací lavici s přesností 3 milimetry a
čeká na dostatek financí na pořízení lavice preciznější, s rozlišením 1 milimetr. Budeme rádi, když letošní ročník k této investici dopomůže,” doplnil Laumann.

Program akce se i nadále řídí heslem – Pomáháme zábavou – a proto i letos benefiční den nabídne široké spektrum kulturních akci, které se budou odehrávat na několika místech ve Zlíně. Od zábavního dopoledne pro děti, přes sportovní a taneční lekce až po večerní hudební zakončení v klubech. Vstupné na všechny akce bude opět jednotné, na transparentní účet bude převedená jeho celá výše.

Kromě již zmíněného benefičního dne se můžete zapojit i několika dalšími způsoby. Probíhat bude totiž opět dobročinná aukce, kde bude letos bude mimo jiné, možné vydražit například korunku České miss 2008 Elišky Bučkové, která se stala tváří tohoto ročníku.

Novinkou je dar formou dárcovské SMS. Dárci mohou odesílat již nyní DMS v hodnotě 30, 60 nebo 90 Kč. Telefonní číslo pro DMS je 87 777 ve tvaru DMSmezeraZJDmezera30 /60 /90 podle výše příspěvku.

Samozřejmostí je též možnost, poslat příspěvek na transparentní účet 107-9060230247/0100 (KB), jehož stav se dá online ověřit na webových stránkách nadace. Stejně jako dárcovské DMS tento účet je možný využít po celý rok.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz