Hlavní stránka Lifestyle 📚🐕 Knižní výprodej přinesl útulku 38 850 Kč!

📚🐕 Knižní výprodej přinesl útulku 38 850 Kč!

0

S velkým zájmem se setkala akce Velký výprodej knih, kterou minulý týden uspořádal antikvariát Antikvarium, Knihomilové.cz a redakce Zlínského nočníku. Díky velkému množství prodaných knih se podařilo získat pro zlínský útulek krásných 38 850 korun.

30 korun za knihu a 20 korun z každé knihy pro zlínský útulek, takový byl princip knižního výprodeje, který se uskutečnil v pátek a v sobotu ve zlínském skladu Antikvaria. „Stěhujeme se do Prahy a řešili jsme problém, co s knihami, které máme ve Zlíně. Převoz takového množství by byl velmi nákladný. Oslovili jsme proto Zlínský nočník, s kterým už delší dobu spolupracujeme (Antikvarium např. do značné míry zásobuje knihami dobročinnou knihovnu Book2Go, pozn. redakce), a vzešla  toho tato akce. Prodalo se kolem dvou tisíc knih a lidé často chodili na výprodej i se psy a bylo slyšet, že se o útulku baví mezi sebou,“ popisuje majitel Antikvaria Dominik Gazdoš.

V době konání akce často nebylo přímo na místě k hnutí a lidé si odnášeli i plné bedny knih. „Výsledek nás velice překvapil a částka je opravdu krásná. V současné době máme v útulku 75 psů, 25 koček, papouška a králíka. Polovinu prostředků tak použijeme na nákup krmiva a druhou část využijeme pro hrazení veterinární péče,“ říká vedoucí zlínského útulku Eva Poiselová.

Podpořit útulek je samozřejmě možné i individuálně v průběhu celého roku, a to nákupem kvalitního krmiva nebo kočičího steliva (nejlépe po poradě s vedoucí útulku), případně poskytnutím starých povlečení či dek.

Milovníci knih se mohou těšit na tradiční dobročinný KnihoTrh ve Zlatém jablku už 2. listopadu.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz