Hlavní stránka Kultura 📚 Jarní KnihoTrh ve středu potěší všechny knihomily

📚 Jarní KnihoTrh ve středu potěší všechny knihomily

Ve středu se ve Zlíně uskuteční jarní dobročinný KnihoTrh, který pořádá redakce Zlínského nočníku ve spolupráci s projektem Knihomilové.cz. Výtěžek z akce tentokrát pomůže uhradit náklady spojené s rehabilitací malého Adámka Zamazala ze Zlína, který trpí dětskou mozkovou obrnou.

Prostory pro konání akce opět poskytne obchodní centrum Zlaté jablko, kde si budou moct všichni milovníci knih a zvířat vybrat ze stovek titulů. KnihoTrh začne ve 14:00 a potrvá do 19:00. Dvacet korun z každé pak jde na dobrou věc. K výtěžku z KnihoTrhu se tentokrát přidá ještě 1800 korun, které se pro Adámka podařilo získat na nedělním Bleším trhu, což je další z akcí, které redakce Zlínského nočníku pravidelně pořádá.

Knížky za ceny od 30 korun na KnihoTrhu již tradičně nabídne kromě Zlínského nočníku také dobročinný obchůdek Dobroděj, Knihomilové.cz a Dotek Vizovice.

„Díky KnihoTrhům se nám podařilo získat na dobrou věc už více než 150 000 korun, které dostaly zpravidla handicapované děti nebo zařízení, která pečují o zvířata. V této aktivitě vidíme větší smysl než například v neefektivním sbírání vršků od PET lahví (viz Nočník přestává sbírat vršky…) a doufáme, že se nám podaří přenést KnihoTrhy do dalších měst,“ uvedl zakladatel projektu Knihomilové.cz Igor Dostál. KnihoTrhy se zatím konají ve Zlíně, v Přerově a v Olomouci.