Hlavní stránka Kultura 📸 Výstava v Otrokovicích ukáže „Zakázanou“ Šumavu

📸 Výstava v Otrokovicích ukáže „Zakázanou“ Šumavu

Vernisáž výstavy fotografií Vladimíra Kunce se za účasti autora uskuteční 4. března v 18:00 v otrokovické galerii. Součástí vernisáže bude prodej knih za zvýhodněné ceny. Výstava s názvem Zakázaná Šumava potrvá do konce března.

Vladimír Kunc se narodil v říjnu roku 1955 v Havlíčkově Brodě. Fotografování, jeho velký koníček, se mu stalo profesí již v roce 1988. V letech amatérské tvorby získal více jak sto cen na celostátních fotosoutěžích, uspořádal desítky autorských výstav po celé České republice. Tematicky se v té době zaměřoval na reportážní a dokumentární fotografii. V devadesátých letech začíná v jeho tvorbě převládat krajinářská fotografie.

Natočil dokumentární film o Šumavě a v roce 2004 vychází jeho knižní prvotina pod názvem „Vysočina ve fotografii Vladimíra Kunce“. Od té doby se stal autorem více jak třiceti titulů, které zachycující krásy naší vlasti a vydávání knih se stalo jeho hlavní činností.  Obrazové publikace, které vznikají, zachycují především krajinu Vysočiny, Šumavy a jižních Čech.