Hlavní stránka Lifestyle 🛸 Nočník objasnil záhadu UFO na Kroměřížsku

🛸 Nočník objasnil záhadu UFO na Kroměřížsku

0

Zdroj: M. Kolaja

Nedaleko Kroměříže pozorovalo včera několik svědků nevšední světelné představení na večerní obloze. Vznikly fotografie i přesvědčivý videozáznam, který následně zveřejnila celoplošná komerční televize (ZDE). Redakce Nočníku se rozhodla celou situaci prověřit, vzhledem k tomu, že k pozorování UFO ve Zlínském kraji nedochází každý den. 


„Kousek od Kroměříže se 10.4.2020 objevil na obloze kolem 20 hodiny večer záhadný velký trojúhelníkový objekt (Ufo). Všimli jsme si toho už cestou do Kroměříže ale nevěnovali jsme tomu pozornost (mysleli jsme si že to bylo klasické letadlo) ale cestou nás zarazilo že to ani „nebliká“ ani nemění polohu ale vznáší se stále na jednom místě. Tak jsme vytáhli mobil a začali to točit. Objekt po dobu natáčení stále neměnil polohu a stal na jednom místě a následně se pak rozdělil na tři části které po nějakém čase vystoupali a rozlétli pryč. Po příjezdu domů se po internetu začali objevovat fotky od různých lidí stejného záhadného trojúhelníku ze stejného času. Nikdo si ale nedokázal vysvětlit o co přesně by mohlo jít.“ Tak zní popis pozorování nevšedního úkazu na obloze tak, jak jej uvedl autor videa Milan Kolaja.

Redakce Nočníku jej ihned po zveřejnění záznamu kontaktovala a zjistila podrobnosti o místě i čase pozorování. Náš redaktor se pak vydal na místo přesně o 24 hodin později, aby prověřil situaci přímo na místě a zjistil, za mohlo jít o atmosférický jev či zda se dokonce objekty neobjeví znovu.

Čas byl totožný a počasí stejné jako o den dříve. Kousek před Kroměříží se navzdory očekávání nad polem skutečně objevily tři jasně zářící objekty.

„V první chvíli jsem byl ohromený, rychle jsem zastavil u krajnice a vytáhl fotoaparát. Snímky nejsou příliš ostré kvůli tomu, že objekty se pohybovaly a světelné podmínky při západu slunce nebyly ideální. Ve chvíli, kdy se trojice objektů nad polem otočila a viděl jsem je z boku, bylo vše jasné. Šlo o tři malá letadla s rozsvícenými přistávacími světly. Zřejmě se, stejně jako včera, s posledními slunečními paprsky vracela na letiště v Kroměříži,“ popsal Igor Dostál, který situaci na místě prověřoval.

Foto: I. Dostál

„Vůbec se lidem nedivím, že byli udivení. Pokud člověk viděl letadla pouze zepředu, nebylo možné přes jasné světlo rozeznat, o jaký stroj se jedná. Šlo jen o tři zářící objekty s velmi ladným letem. Já jsem však měl možnost podívat se na ně ze strany, odkud je i na mých špatných snímcích jasně patrný tvar letadla. Naživo pak bylo dobře vidět i blikající barevná světla tak, jak je u letadel známe a tvar byl zcela jasný. Šlo o trojici letadel,“ dodal Dostál.

Fanoušci sci-fi a milovníci záhad tak tentokrát důkaz existence návštěvníku z kosmu nezískali. Na tomto příkladu je ale vidět, jak snadno se člověk může za určitých okolností zmýlit.


Zajímají vás záhady? Sledujte náš nový pořad Kryptos na našem YT kanálu.