Hlavní stránka Kultura 22. ročník Czechtalentu vyhrála Eliška Rezková.

22. ročník Czechtalentu vyhrála Eliška Rezková.

0

Osmnáctiletá studentka gymnázia z Prahy Eliška Rezková se stala vítězkou letošní hudební talentové soutěže Czechtalenet. Skvělou interpretací písně Marty Kubišové Lampa přesvědčila všechny přítomné porotce o tom, že je ze všech dvanácti finalistů nejlepší. Eliška se chce zpěvu a hudbě věnovat i v budoucnu, připravuje se na zkoušky na konzervatoř.

Luděk Malár, zakladatel a prezident soutěže Czechtalent řekl: „Letošní finále bylo doslova nabyté talenty. Bylo nesmírně obtížné se rozhodnout a dát hlas konkrétnímu zpěvákovi, zpěvačce. Byl to mimořádný koncentrát obrovských talentů, kteří pokud se budou snažit, a samozřejmě budou mít i trochu štěstí, čeká je skvělá budoucnost. Eliška získala jako jednu z cen i možnost natočení singlu s profesionálním týmem a technikou, což věřím, jí pomůže úspěšně vykročit a nastartovat hudební kariéru.“

„I pro mne byl letošní ročník velmi milým překvapením,“ doplňuje Tomáš Klus, který spolu s Petrem Maláskem, Milošem Skalkou a Standou Hložkem stáli za výběrem vítězů.

Druhé místo získal profesionální řidič Tomáš Karlík z Hodonína a na třetí příčce se umístila Magdaléna Moudrá absolventka populárního zpěvu na Pražské konzervatoři, nyní studentka pop music na londýnské Middlesex University.

Na finálový galavečer ve zlínském Kongresovém centru si muselo všech dvanáct účinkujících připravit dvě skladby, v prvním výběrovém kole zpívali všichni, do druhého „superfinálového“ postoupila už jen vítězná trojka a rozhodovalo se o jejich pořadí.

Další, v pořadí již 23. ročník české talentové soutěže Czechtalent bude vyhlášen a pro přihlášky soutěžících otevřen 1. února 2018.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web