Hlavní stránka Zprávy AKTUÁLNĚ/VIDEO: V Otrokovicích vypukl velký požár, vidět je na kilometry daleko

AKTUÁLNĚ/VIDEO: V Otrokovicích vypukl velký požár, vidět je na kilometry daleko

0

Dnes kolem 22. hodiny vypukl v areálu firmy TOMA v Otrokovicích velký požár. Exploze barelů jsou slyšet až v Malenovicích a Napajedlích, a z dálky je pozorovatelný vysoký sloup kouře i plameny. Na místě jsou složky Integrovaného záchranného systému. Podle všeho se jedná o 43. budovu areálu, ve které sídlí firma Ekoregional, která má mezi obory podnikání uvedeno i nakládání s nebezpečným odpadem a prodej lihu a lihovin.

Foto: Zuzana Bábíčková

Na místě se podle mluvčího krajských hasičů Libora Netopila nachází již jedenáct hasičských jednotek. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř. Část jednopodlažní haly už se zřítila. Hasiči z bezpečnostních důvodů bojují s plameny pomocí výškové techniky.

Foto: Zuzana Bábíčková

„Malenovice to taky registrují… První jsme mysleli, že to jsou rány, že slaví fotbalisti,“ píše na Facebooku Kateřina Zahnašová.

Naše redaktorka Zuzana Bábíčková bylo kolem 23:30 přímo na místě. „Stále jsou slyšet exploze, ale četnost výbuchů se snižuje. Zdá se, že ostatní budovy nejsou v ohrožení,“ popsala. Dým podle ní do města zatím nedoletěl, ale na nadjezdu Baťov už zápach cítit je.

Naposledy v areálu hořelo odpoledne 5. července loňského roku, kdy vzplanul sklad plastů a olejů. Škoda tehdy byla vyčíslena na 1,5 milionu korun. I tehdy byl hustý dým vidět z několikakilometrové vzdálenosti. Na místě tehdy zasahovalo dokonce šestnáct jednotek. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.


Jsme si vědomi toho, že to není dobrá zpráva, ale je důležitá a jsme první z regionálních medií, které je schopné o situaci alespoň rámcově informovat. Tak nám pro jednou odpusťte, že zabrousíme mimo pozitivní vody.