Hlavní stránka Kultura Benefičák pro Handicap zaplnil kongresové centrum

Benefičák pro Handicap zaplnil kongresové centrum

0

Foto: Michaela Bartošíková

Sál Kongresového centra ve Zlíně se stal v úterý už popáté dějištěm benefičního koncertu ve prospěch neziskové organizace Handicap(?). Díky více než 750 návštěvníkům akce se podařilo získat rekordní výtěžek ve výši 160 100 korun. Peníze poslouží k podpoře osobní asistence a dopravních služeb pro seniory, vozíčkáře a imobilní. Hlavními hvězdami letošního koncertu byli Václav Noid Bárta a Ilona Csáková. Zlínský nočník byl mediálním partnerem akce.

„Máme obrovskou radost, že zájem o koncerty rok od roku roste. Letos byl sál téměř plný a troufám si říct, že pro všechny návštěvníky i pro naše klienty to byl výjimečný večer,“ popsal své dojmy ředitel Handicapu Aleš Chudárek.

Kromě Ilony Csákové a Václava Noida Bárty se o hudební program starala Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou Jakuba Kleckera, F-Dur Jazzband se Zuzanou Sapárovou, Hanna a Jiří Poribiakovi a zpěvák Roland Hamaj. Večerem již tradičně provázel Martin Pášma v roli moderátora. „Nálada na akci byla slavnostní a přitom uvolněná a z vystupujících jsem cítila velkou energii,“ uvedla Renata Marcaníková, matka jedné z vozíčkářek.

V průběhu večera měli hosté možnost podpořit Handicap koupí památeční placky při veřejné sbírce a přestávku oživila tzv. stužková tombola. Oficiálnímu programu ještě předcházel předprogram, který zahrnoval ukázku jízdy na ortopedickém vozíku, taneční vystoupení členů sdružení i jízdu na speciálním dvojkole pro nevidomé.

Benefičák, jak akci neformálně pojmenoval moderátor, nabídl hostům pestrou skladbu hudebních vystoupení od filmových melodií, přes duet až po závěrečné funky, které zvedlo celý sál ze sedadel. „Nechyběly salvy smíchu ani slzy dojetí a při poslední písni všichni skandovali ve stoje. Byl to velký zážitek,“ zhodnotil večer dlouholetý člen sdružení Handicap Roman Žák.

Tento text byl publikován díky laskavé podpoře našeho partnera:

Czech Good News

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web