Hlavní stránka Kultura Busfest naplnil na jeden den trolejbusy hudbou

Busfest naplnil na jeden den trolejbusy hudbou

0

Uplynulá středa se zapsala do paměti návštěvníků, jako den, který navždy změnil jejich pohled na jinak nudné cesty veřejnou dopravou. Odehrál se již osmý ročník ujetého studentského festivalu Busfest, který je netradičně umístěn na paluby jedoucích trolejbusů a opět přivezl nezapomenutelnou show.

Celá akce vznikla pod rukama studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. I přes nepřízeň počasí celá akce začala podle plánu v 16 hodin na točně, kde na první nedočkavce čekaly místní kapely Fresh Minute a The Chargers. Návštěvníci měli šanci zasoutěžit si v obřím beerpongu a v jiných zajímavých soutěžích.

Hlavní program začal chvilku po šesté, kdy dorazily očekávané trolejbusy. První trolejbus rozpohybovali rockeři The Atavists, kteří rozproudili krev v žilách všem návštěvníkům trolejbusu číslo jedna. Ve druhém na ně zase čekali Circus Problem, kteří se svou energickou show s nádechem Balkánu nenechali nikoho stát a dokázali, že se i do tak relativně těsné věci, jako je trolejbus, se dá naskládat akordeon, tuba, bicí, housle a nebo třeba klarinet. Třetí trolejbus se proměnil ve stage slovenského rappera Gleba a se svou show rozeskákal i kolemjdoucí.

Jeden z interpretů o akci řekl: „ Jedním slovem: neskutečné! Nikdy jsem nic takového nezažil a jsem rád, že jsme do toho šli, protože možnost zahrát si v jedoucím trolejbusu jen tak někdo nemá. Byla to neskutečná jízda a moc díky všem zúčastním a všem těm, kteří se na této šíleně ujeté akci podíleli.“

V trolejbusech to ale neskončilo. Následná afterparty poskytla divoký dojezd. Na návštěvníky nejdřív čekali Queens of Everything, kteří potěšili fanoušky punk rocku. Poté se za DJský pult postavil DJ Roxtar a ani ten nenechal nikoho chladným. Po půlnoci se vystřídal s DJským duem FallaFelas. Taneční parket celý večer praskal ve švech a všichni účinkující si celou akci pochvalovali. „Letošní ročník měl opět naprosto úžasnou a jedinečnou atmosféru. Návštěvníci se i přes nepřízeň počasí skvěle bavili a o co víc i samotní interpreti. Mě osobně nejvíce překvapil Circus Problem, který se se všemi svými nástroji bez problému “narval” do trolejbusu. Byl to skvělý zážitek,“ zhodnotila celou akci Karolína Pilatová, jedna z hlavních manažerů celého festivalu.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web