Hlavní stránka Lifestyle Career Days spojuje studenty a firmy už čtvrtstoletí

Career Days spojuje studenty a firmy už čtvrtstoletí

0

První festival kariéry v České republice Career Days letos slaví jubilejní 25. výročí. Tato událost se koná již 2. a 3. března v hotelu Diplomat v Praze. 

Festival Career Days pořádá již po pětadvacáté tým studentů-dobrovolníků, kteří vytváří jedinečný koncept spojující studenty z celé republiky s atraktivními firmami nabízejícími zajímavou práci nebo stáž. Návštěvníci dostanou příležitost nahlédnout do zákulisí více než dvaceti společností nejen z ekonomické oblasti, ale nově také z IT, neziskového sektoru a start-upů. Čeká je interaktivní program připravený přímo firmami v neformálním prostředí a uvolněné atmosféře.

Dvoudenní akce je určená vysokoškolským studentům z celé České republiky, kteří chtějí poznat firmy netradičním způsobem, zažít firemní kulturu vybraných společností a zjistit aktuální pracovní příležitosti. Každoročně ji navštíví kolem tisíce lidí. Návštěvníci mají možnost potkat se se svými budoucími zaměstnavateli na neformálních setkáních a sestavit si program, který přizpůsobí vlastním preferencím.

“Career Days jsou unikátní a troufám si říct i jedinečný pracovní veletrh v České republice. Za dobu své existence prošel event mnoha změnami, které byly nutné pro efektivní přizpůsobení aktuálním potřebám trhu práce, studentů a zahraničních trendů. I díky tomu v loňském roce vznikla myšlenka kariérního festivalu, kterou jsme letos ještě více rozvinuli,“ prozrazuje Adam Hotový, projektový manažer.

“Firma si připustí studenta více k tělu a pobaví se s ním o firemní kultuře a pracovních možnostech. Událost pomáhá studentům najít si svou vysněnou práci a poznat své budoucí šéfy. Pro firmu je to zase příležitost získat ty pravé kolegy do svého týmu,” dodává Hotový.

Studenti budou moci navázat kontakt s firmami prostřednictvím networkingových aktivit, ty nejšikovnější může firma pozvat i na společnou večeři. Čeká je řada výzev, budou řešit reálné případové studie, při kterých si vyzkouší, v čem by jejich práce spočívala. Pro specifická témata se budou konat panelové diskuze, kde proberou s odborníky a s manažery firem aktuální témata. Přes 250 studentů bude vyškoleno specialisty na praktických trénincích, díky kterým se můžou naučit mnoho užitečných a v praxi použitelných věcí. V neposlední řadě na festivalu vystoupí řada hostů.