Hlavní stránka Zprávy Červený kříž vyhlásil osobnost roku

Červený kříž vyhlásil osobnost roku

0

zdroj: ČČK

Osobností nestátních neziskových organizací Zlínského kraje za rok 2013 se stal Miroslav Janík, předseda Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Kosenka, vedoucí ekoporadny a pozemkového spolku Kosenka pro přírodu, krajinu a památky Valašskokloboucka. Zvítězil tak v prvním ročníku této ankety. Akci, která vyvrcholila slavnostním předáním ceny 27. března, organizuje Asociace nestátních neziskových organizací Zlínského kraje.

„Pan Janík patří k nejpřednějším osobnostem neziskového sektoru Zlínského kraje už dlouhá léta. Jeho osobní nasazení v oblasti jíž se zaobírá je nezištné, příkladné a jedinečné,“ uvedl předseda ANNO ZK Dan Žárský.

Cílem ankety bylo nominovat a ocenit osobnosti z kraje, které svou prací a aktivitou v neziskovém sektoru přispěly k jeho rozvoji. Asociace nestátních neziskových organizací Zlínského kraje tak chtěla vyjádřit poděkování za přínos pro tuto oblast.

„Nominace mohly zasílat organizace i obce na začátku roku. Následně rozhodlo hlasování členů výboru pro nevládní organizace a neziskový sektor, zastupitelstva Zlínského kraje a členských organizací ANNO ZK,“ doplnil Žárský.