Hlavní stránka Lifestyle 🚲 Cyklosezóna začne společným úklidem stezky podél Dřevnice

🚲 Cyklosezóna začne společným úklidem stezky podél Dřevnice

Úklid okolí cyklostezky Zlín – Otrokovice se uskuteční i v letošním roce. Otrokovičtí a zlínští dobrovolníci zahájí cyklistickou sezonu společným úklidem stezky pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice. Tentokrát termín připadá na sobotu 30. března. Jedná se o jednu z doprovodných akcí kampaně Do práce na kole, kde se při úklidu stezky setkají v půli cesty cyklobrigádníci z obou měst. Tato akce bude zakončena opékáním špekáčků.

Sraz brigádníků ve Zlíně je připraven na 9:30 na začátku cyklostezky v Prštném u Alberta. V Otrokovicích mají sraz až v 10:30 hodin na čtyřech různých stanovištích. První stanoviště bude u kruhového objezdu u čističky odpadních vod, druhé u lávky přes Dřevnici v ulici J. Jabůrkové, třetí stanoviště se připravuje u budovy Hasičského záchranného sboru Otrokovice a poslední u altánu v blízkosti splavu. Na těchto stanovištích budou čekat dobrovolníci, kteří budou rozdávat pytle a rukavice.

„Brigádníci  ze Zlína a Otrokovic se po práci sejdou u opékání špekáčků před dřevěným altánkem u jezu v Otrokovicích směrem na Zlín. Těšíme se na všechny pomocníky s úklidem cyklostezky. Nachystána bude káva, čaj, voda, sladká odměna pro nejmenší a také malé odměny pro všechny zúčastněné,“ uvedla cyklokoordinátorka Otrokovic Renáta Krystyníková.

Jakmile se ukončí čistění stezky a jejího okolí, ponechají pytle účastníci u cyklostezky na určených místech a Technické služby zajistí jejich odvoz a případné dočistění stezky.