Hlavní stránka Lifestyle Cyklotour Na kole dětem opět míří do Zlína

Cyklotour Na kole dětem opět míří do Zlína

0

autor: Igor Dostál

Také šestý ročník významné charitativní cyklotour Na kole dětem zamíří do Zlína. Peloton známého velocipedisty Josefa Zimovčáka dorazí před radnici v pátek 12. června. Příjezd bude součástí Živého náměstí, jehož program opět nabídne veřejnosti spoustu zábavy. Na kole dětem je projekt, který pomáhá získávat peníze na rekondiční pobyty pro děti po náročné onkologické léčbě. Například v loňském roce se podařilo vybrat téměř milion korun, celkově už cyklotour pomohla potřebným částkou tři a půl milionu korun.

Město Zlín se k cyklotour připojuje už popáté. Stejně jako v minulých letech pomůže finančně, organizačně a také s propagací akce a jejích myšlenek. „Cítíme zde velkou ochotu pomoci. Vnímáme i osobní podporu od primátora a moc si jí vážíme,“ prohlásil hlavní organizátor Josef Zimovčák, mnohanásobný mistr světa v jízdě na velocipedu a účastník nejslavnějších cyklistických závodů Tour de France, Giro ďItalia a Vuelta. Radost z pokračující spolupráce panuje i na straně představitelů Zlína. „Velice si považujeme toho, že se opět stáváme součástí trasy cyklotour. Tahle akce pomáhá konkrétním dětem a rodinám, takže nad naší účastí nikdy neváháme,“ uvedl Miroslav Adámek.

Podobně jako v předchozích ročnících i letos se pojí účast Zlína v cyklotour s propagací dárcovství krve a kostní dřeně. Cyklotour Na kole dětem se letos uskuteční ve dnech od 3. do 13. června. Peloton, ke kterému se bude moci kdokoliv připojit a jet s ním libovolně dlouhou trasu, odstartuje ze západočeského města Aš, cílem bude severomoravský Bruntál. Více informací zájemci naleznou na webových stránkách projektu.

Tento text byl publikován díky laskavé podpoře našeho partnera:

DarujKarikaturu.cz

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web

Chcete dostávat dobré zprávy přímo do e-mailu? Zadejte svou e-mailovou adresu a nic vám neunikne: