Hlavní stránka Zprávy Den kraje přinese řadu novinek

Den kraje přinese řadu novinek

0

Ilustračni foto

Den Zlínského kraje letos nejen pro všechny obyvatele východní Moravy nabídne řadu atrakcí typických pro zlínský region. Konat se bude v sobotu 4. října od 9 do 13 hodin a to popáté. Na programu je také několik novinek. Profesionální hasiči Zlínského kraje složí svůj slib, centrum aktivit zábavného dopoledne bude poprvé umístěné na platformě 14|15 Baťova institutu a součástí programu bude letos také prezentace pěstounské péče ve Zlínském kraji nazvaná Děti patří domů, aneb staňte se pěstouny.

V tradiční nabídce aktivit nechybí projížďky pojízdnou Baťovou pracovnou s populárně naučným výkladem, jízda historického vlaku s parní lokomotivou, pozorování Slunce z terasy 21. budovy, projížďky lodí Morava po Baťově kanálu, ukázky práce a techniky hasičů, policie i zdravotnické záchranné služby a celá řada dalších aktivit.

Historie Dnů Zlínského kraje se začala psát v roce 2010. Smyslem akce je přiblížit občanům, ale i návštěvníkům Zlínského kraje, jeho činnost, práci jeho organizací a další aktivity a atraktivity související s životem v kraji.

Přímo ve Zlíně, v sídle Zlínského kraje a v okolí 14|15 Baťova institutu, si budou návštěvníci moci prohlédnout volně přístupnou zasedací místnost Zastupitelstva Zlínského kraje, prezentaci rukodělných výrobců, ochutnávku a prodej nejlepších potravinářských výrobků Perla Zlínska 2014 a vín ze soutěže Top víno Slovácka. Po celý den budou program doprovázet různá hudební vystoupení, a to například v podání Dechového orchestru mladých, včetně vystoupení mažoretek, Avion Swing Bandu, Dechovky Boršičanka či cimbálové muziky.

Pro děti je mimo množství dalších aktivit nově přichystané malování na obličej a už tradičně ukázka výcviku policejních psů. Závěrem programu se uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků fotosoutěže Zlínský kraj a jeho lidé.

Den Zlínského kraje se ale nekoná pouze v krajském městě. Stejně jako v minulých ročnících se mohou zájemci projet speciálním historickým vlakem s parní lokomotivou, jehož trasa povede z Valašského Meziříčí přes Bystřici pod Hostýnem, Holešov, Hulín, Kroměříž, Otrokovice, Vizovice a Zlín, včetně mezizastávek v menších obcích. Prostřednictvím komentovaných prohlídek provozů vybraných firem ve Zlíně se mohou návštěvníci seznámit s profesemi a nejmodernějšími přístupy v oblasti strojírenství v rámci Dne řemesel. Vstup do do vybraných muzeí ve Zlínském kraji a také do celého 14|15 Baťova institutu bude zdarma.

Kompletní program Dne Zlínského kraje včetně uvedených časů a míst konání jednotlivých aktivit najdete na internetových stránkách Zlínského kraje.