Hlavní stránka Zprávy Designéři uspěli s neotřelým označením fotbalových hráčů

Designéři uspěli s neotřelým označením fotbalových hráčů

0
foto: Talent designu

foto: Talent designu

Rozrůstající se festival věnovaný umění a designu Zlin Design Week v pátek vyvrcholil vyhlášením cen Talent designu 2016. Mezi tvůrci do třiceti let získali nejvyšší ocenění Andrej Čanecký a Andrej Barčák. Za návrh s názvem Jedenástky, ve kterém kreativně zpracovali číselné označování fotbalových hráčů a jejich herních pozic, si odnesli čtyři tisíce eur. Mají také možnost absolvovat stáž ve významné firmě.

„Návrh nás přesvědčil svým neotřelým a svěžím zpracováním, které autoři prokázali při řešení zadaného problému. A to je to, co bychom chtěli zejména u mladých designérů podporovat,“ uvedl vyhlašovatel soutěže Martin Růžička.

Porota vítěze zvolila z 1 320 prací zaslaných v pěti kategoriích. Účastníci soutěžili v odvětvích Fashion design, Industrial design, Product design, Communication design a Art design. Kromě vyhlášení vítězů se při pátečním galavečeru v Kongresovém centru ve Zlíně konala tak módní přehlídka ateliéru Design oděvu. Při té se diváci seznámili s výtvory studentů Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně a bratislavské VŠVU Ateliéru odevného dizajnu.