Hlavní stránka Zprávy Diakonie otevře ve Zlíně dobročinný obchůdek

Diakonie otevře ve Zlíně dobročinný obchůdek

0
foto: archiv obchůdku Dobroděj

foto: archiv obchůdku Dobroděj

Diakonie Vsetín otevírá 1. února ve Zlíně dobročinný obchod. Už ve Vsetíně si totiž vyzkoušela, že myšlenka „daruj-pomůžeš“ či „koupíš-pomůžeš“ v dobročinném obchůdku není sci–fi, ale že funguje. Lidé ze Zlína, ať už darují něco ze svých nepotřebných věcí, nebo naopak v obchůdku nakoupí, vždy pomohou. A to především seniorům, o které se Diakonie stará, a lidem, kteří se snaží dostat ze sociálního vyloučení.

Dobročinný obchůdek slavnostně zahájí provoz v pondělí 1. února na Štefánikově ulici 151 v 10 hodin dopoledne.

Zlínský obchůdek naváže na ten vsetínský otevřený loni v červnu. Díky jeho úspěšnému fungování se rozhodli lidé z Diakonie Vsetín otevřít druhou pobočku. Zisk z dobročinného obchůdku putuje na pomoc potřebným v regionu. Diakonie Vsetín totiž provozuje osm sociálních služeb, které nekončí svou působnost hranicemi města. Pomoc se tak dostává k rodinám s dětmi, mladým lidem a hlavně seniorům, kterým Diakonie nabízí komplexní služby. Nejnovější – osmou sociální službou Diakonie je domácí hospicová péče, která umožňuje umírajícím zůstat v domácím prostředí.

Do obchůdku je možné nosti oblečení – vyprané a vyžehlené –, boty v dobrém stavu, bižuterii, šátky, keramiku, porcelán, sklo, obrazy nebo plyšové hračky. Výtěžek z prodeje dobročinného obchůdku pomůže stabilizovat finanční situaci služeb diakonie. „Věřím, že i ve Zlíně si náš dobročinný obchůdek brzy najde své podporovatele a příznivce. Už v den otevření mohou jeho první návštěvníci přinést své věci, které chtějí do obchůdku darovat, a zároveň si budou moci vybrat z nabízeného zboží,“ zve ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský.

Ve Zlíně už lidé znají jinou doboročinnou prodejnu. Ve svitovské budově číslo 42 totiž sídlí obchůdek Dobroděj provozovaný sdružením „Handicap(?)“ Zlín. Princip jeho fungování je podobný jako ten, který uplatňuje diakonie.

ševci banner