Hlavní stránka Kultura Divadlo Kalich přiveze do Zlína hru Zabiják Joe (15+)

Divadlo Kalich přiveze do Zlína hru Zabiják Joe (15+)

0

Další ze zajímavých hostů míří v dubnu do Městského divadla Zlín. Pražské divadlo Kalich přijede do krajské metropole s představením Zabiják Joe. Kultovní lovestory z pera jednoho z nejvýznamnějších současných amerických dramatiků Tracyho Lettse vypráví o jedné velmi svérázné rodince a ještě svéráznějším způsobu, jak zatočit s dluhy. Silné herecké obsazení tvoří Marek Taclík, Igor Chmela, Ivana Jirešová, Ivan Kuprák a Anna Fialová.

Jedná se o hru, která osciluje mezi černou komedií, sociálním dramatem, antickou tragédií a groteskní parodií. Vše se děje v duchu velké nadsázky, divák se přesune do světa bez morálních zábran, ve kterém se na takové věci, jakými jsou vraždy, kuplířství a loupeže, pohlíží jako na něco zcela běžného a až do konce netuší, jak se věci vyvinou.

Tracy Letts je také autorem hry Srpen v zemi indiánů, která na zlínských prknech letos vynesla nominaci na Cenu Thálie Janě Tomečkové. Kdo se chce seznámit s dílem Tracyho Lettse podrobněji má tedy v dubnu mimořádnou příležitost – Srpen v zemi indiánů má derniéru 28. dubna v 19:00 a Zabijáka Joe uvede zlínské divadlo 21. dubna v 19:00. Obě představení kvůli expresívním výrazům nejsou vhodná pro děti do patnácti let.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web