Hlavní stránka Lifestyle ☕ Do Zlína se po roce opět vrací Kávafest, ještě větší než...

☕ Do Zlína se po roce opět vrací Kávafest, ještě větší než dřív + SOUTĚŽ 🏆

0

Rekordní počet kaváren se letos přihlásil do akce s názvem Guru-Caffé Kávafest 2018. Návštěvníci díky tomu ochutnají více káv a zažijí ještě více doprovodných akcí, které vyvrcholí Dnem kávy 20. října ve Zlíně. 

Letošní kávový festival pod názvem Guru-Caffé Kávafest 2018 začíná 1. října a v zapojených podnicích potrvá do neděle 7. října. „Od roku 1984 se slaví 1. říjen jako Mezinárodní den kávy. V tento den také začnou týdenní oslavy kávy ve Zlínském kraji,“ upřesnil pořadatel Jaroslav Střecha. Do akce se zapojilo 33 podniků, což je nejvíce v historii kávového festivalu.  V každém okresním městě Zlínského kraje se najde aspoň jedna kavárna, cukrárna či restaurace, která má zájem o podporu kávové kultury v regionu.

Minulý rok přišli pořadatelé s novinkou, kdy lidé dostali Kávové pasy, s nimiž pak obcházeli kavárny a další podniky, sbírali do nich razítka a na závěr mohli získat lákavé kávové ceny. „Protože se pasy lidem líbily, nabídneme je i letos. Pro zajímavost, loňskou výherkyní soutěže byla Alena Steinbacherová, které se podařilo navštívit a posbírat razítka ze všech 27 zapojených podniků,“ připomenul Střecha. Kavárny i restaurace zapojené do kavárenského festivalu mohou (ale není to podmínka) připravit pro své hosty něco nad rámec běžného provozu. Může to být například ochutnávka nové zajímavé kávy, dezertu, kávová přednáška, komorní koncert či třeba výstava. Veškeré novinky i aktuální program kavárenského festivalu najdete na www.KavaFest.cz a na www.facebook.com/KavaFest.

Na týdenní kavárenský festival navazuje oblíbený Den kávy, který se bude ve Zlíně konat 20. října v prostorách Kongresového centra. Stejně jako každý rok i letos bude akce spojena s mnoha zajímavými přednáškami. Ty se budou konat v prostorách Malého sálu Kongresového centra s kapacitou až 140 míst. Účastníci akce se mohou těšit například na přednášky na téma Jedna káva, různé druhy přípravy, různé chutě (Ivan Čumíček), Kofein v kávě (Doc. Ing. Pavel Valášek) nebo Indonéská káva a její specifické zpracování – návštěva Jávy (Michaela Illíková).

V rámci Dne kávy se uskuteční opět trh kávy, kde je aktuálně potvrzeno přes patnáct kávových stánků. Lidé si budou moci nakoupit kávu, kávové vybavení, ale třeba i porcelán. V rámci doprovodného programu jsou v plánu dva cuppingy – degustace káv a workshopy Udělej si vlastní espresso či Latte Art, které povedou baristé v praxi. Na degustace i workshopy je lepší si rezervovat místo předem, je na ně omezená kapacita a vstupné je 50 Kč.

Bližší informace k festivalu i časový harmonogram najdete na www.KavaFest.cz a na www.facebook.com/KavaFest.  Vstupné na akci je 70 Kč. Cena zahrnuje celodenní vstup na přednášky, zdarma.