Hlavní stránka Lifestyle Druhý dobročinný KnihoTrh se koná už zítra

Druhý dobročinný KnihoTrh se koná už zítra

0

KnihoTrh2

Nakoupit knížky za skvělé ceny a současně podpořit neziskové organizace a nemocnou Kristýnku, to vše nabízí zítřejší akce. Již druhý dobročinný KnihoTrh se koná v pátek 15. dubna v Obchodním centru Kvítková přímo nad prodejnou Tesco. Akce se koná od 16:00 do 19:00 a 20 korun  z každé prodané knihy půjde Kristýnce Petříkové ze Štípy, která je po obrně odkázána na invalidní vozík.

Na místě budou knihy nabízet neziskové organizace Handicap Zlín a Vizovický Dotek, které mají dobročinné obchůdky, z nichž čepají zásoby knih. K nim se přidá i redakce Zlínského nočníku, bar Nový svět, Antikvárium.cz a Antikvariát Ivy Adamové. Dvacetikoruna z ceny každé prodané knihy putuje na dobrou věc. Výtěžek z prvního KnihoTrhu ve výši 2200 korun obdržel projekt Malé mimi. To znamená, že se napoprvé prodalo 110 knih. Mezi prodejce se mohou přidat i jednotlivci, žádný nájem za místo se neplatí.

„Chceme, aby se KnihoTrh stal pravidelnou akcí, která potěší jak milovníky knih, tak i prodávající, podpoří neziskovky a vždy ještě nějaký další projekt nebo potřebného člověka. Z naší strany jde o alternativu ke sbírání vršků, které je velmi neefektivní. Redakce Nočníku nemá prakticky žádné příjmy, takže nemá z čeho přispívat tam, kde by chtěla, proto se snažíme hledat jiné cesty jak pomáhat,“ uvedl Igor Dostál, šéfredaktor pořádajícího Zlínského nočníku.

první pomoc banner