Hlavní stránka Zprávy Evropský týden mobility Otrokovice zahájí otevřením cyklostezky

Evropský týden mobility Otrokovice zahájí otevřením cyklostezky

0

Cyklostezka v Otrokovicích

Roky očekávaná a mnohými vytoužená cyklostezka propojující Otrokovice se Zlínem budou moci lidé využívat od 16. září. V 16 hodin se bude konat její slavnostní otevření. Zároveň s tím odstartují i další akce konající se v rámci Evropského týdne mobility.

Otvírací akce se bude konat na prostranství před hasičskou zbrojnicí na Trávníkách. V rámci doprovodného programu zahraje například skupina Pexeso. Bude také co jíst a pít. Pro příchozí bude zdarma prvních sto piv. „V posledních letech jsme do rozvoje cyklodopravy investovali miliony korun, abychom dali vzniknout ucelenému systému cyklistických tras, umožňujících bezpečné, pohodlné, přímé a rychlé spojení vhodné pro cyklistický provoz. Jedním z uskutečněných kroků je právě stavba strategické a dlouho očekávané cyklostezky Zlín – Otrokovice,“ uvedl starosta Otrokovic Jaroslav Budek.

Nový úsek cyklostezky měří 2,853 kilometru a vede podél levého břehu Dřevnice. Cílem bylo zatraktivnění a zkvalitnění trasy pro cyklisty, in-line bruslaře i pěší, její odklonění od silničního provozu a napojení na  další  místní  cyklostezky. Výstavba stála přes sedmnáct milionů korun. Město Otrokovice z toho zaplatilo přes tři miliony, zbytek peněz doputoval z Regionálního operačního programu Střední Morava.