Hlavní stránka Kultura Festival Jeden svět bude ve znamení spolupráce

Festival Jeden svět bude ve znamení spolupráce

0

Podruhé se ve Zlíně uskuteční festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět pořádaný asociací Dice. Uskuteční se od 5. do 8. dubna v kulturním institutu Alternativa. Tématem letošního ročníku festivalu je Umění spolupráce.

Během čtyř festivalových dní budou mít návštěvníci možnost zhlédnout celkem devět dokumentárních filmů a zúčastnit se následných diskuzí. V těch vystoupí odborníci na témata dokumentů z programu a lidé, kteří jsou s tématy filmů určitým způsobem spjati. Na závěr celého festivalu se v sobotu večer uskuteční afterparty.

„V loňském roce jsme festival Jeden svět ve Zlíně organizovali poprvé a ohlasy byly kladné. Proč si to tedy nezopakovat? Chtěli bychom z festivalu udělat tradiční kulturní akci, která nemá za cíl přinést do Zlína jen řadu kvalitních dokumentárních snímků, ale hlavně vtáhnout diváky do promítané tématiky skrze diskuze, které po filmech probíhají,“ popsala hlavní koordinátorka festivalu Jeden svět Zlín 2017 Jana Pastyříková.

Ještě před festivalem se bude konat projekce dokumentu spojená s osobní výpovědí muže upoutaného na invalidní vozík, který spolu se skupinou studentů podnikl výstup indickými Himalájemi. O svůj příběh se podělí 28. března v baru Nový svět.

Hlavním organizátorem festivalu Jeden svět je nezisková organizace Člověk v tísni, která tuto akci připravuje už 19 let. Tentokrát chce připomenout hodnotu společného úsilí a sdílení. Proto se tématem stalo právě Umění spolupráce, pojem z oblasti současného umění, jímž se Jeden svět inspiroval a zasazuje ho do celospolečenského kontextu.

Program festivalu Jeden svět Zlín 2017 najdete na webových stránkách festivalu a Asociace Dice a na facebookové stránce Jeden Svět Zlín.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web