Hlavní stránka Kultura Festivalová neděle nabídne dražbu klapek i hvězdu z Game of Thrones

Festivalová neděle nabídne dražbu klapek i hvězdu z Game of Thrones

Nedělní odpoledne je tradičně na festivalu vyhrazeno dražbě filmových klapek. Letos je jich do aukce zařazeno 147. Filmoví fanoušci se mohou setkat s mladými hvězdami, které dorazily představit své filmy – Art Parkinson a Josh Wiggins budou hosty ve Festival Café na Náměstí Míru. U zámku začíná dvoudenní akce Speciální prolínání přibližující svět handicapovaných, v Koncertní zóně vystoupí slovenská zpěvačka Jana Kirschner a zahájena bude výstava přibližující dílo scénáristy a spisovatele Oty Hofmana.

 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI TŘETÍHO DNE:

  1. Salon filmových klapek – veřejná dražba, Kongresové centrum, ve 13:00 hodin

– Dražba umělecky ztvárněných filmových klapek. Mezi jejich autory jsou např. Kristián Kodet, Boris Jirků, vrací se také výtvarníci, kteří přispívali před mnoha lety – Iva Hüttnerová či Maroš Churý, jehož klapky lámaly rekordy. Jedna z klapek se draží elektronicky na portálu Aukro, a to do 20:00 hodin.

Speciální prolínání, Zámecká zóna, slavnostní zahájení v 10:30 hodin

– Akce přibližuje veřejnosti svět mentálně postižených sportovců a klade si za cíl prolnout svět zdravých lidí a lidí s nějakým handicapem. Slavnostní zahájení proběhne za účasti patronky Českého hnutí speciálních olympiád europoslankyně Martiny Dlabajové, čestného předsedy Vlastimila Harapese a dalších.

Festival Café hostí Young Stars, Náměstí Míru, v 15:00 hodin

– V talk-show Vladimíra Kroce se představí mladé hvězdy festivalu Art Parkinson a Josh Wiggins.

Ota Hofman 90, Vernisáž výstavy, Kongresové centrum – foyer, v 18:00 hodin

– Výstava přibližuje život a dílo významného českého spisovatele a scénáristy pro děti a mládež Oty Hofmana, a to vizuálním zpracováním podstaty jeho díla a zasazením do kontextu doby, která vzhledem k totalitě nebyla vůbec jednoduchá. Výstava trvá do 1. června.

 

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Nikdy nepoletíš sám, Kulíčku (Island/Belgie, 2018, režie: Arni Asgeirsson), Golden Apple Cinema 6, ve 14:00 hodin – Příběh mladého kulíka zlatého, který má problémy naučit se létat a migrovat se svou rodinou do teplých krajin. Více na: https://www.zlinfest.cz/film-detail?id=9315

ZOO (Irsko, Velká Británie, 2017, režie: Colin McIvor), Golden Apple Cinema 3, v 17:20 hodin – Snímek natočený podle skutečných událostí rozvíjí příběh mladého Toma a jeho pochybných kamarádů, kteří neváhají bojovat o to, aby zachránili slůně z místní zoo během německých bombových útoků na Belfast roku 1941. Více na: https://www.zlinfest.cz/film-detail?id=9386

Projekci uvede irský herec Art Parkinson, letošní Young Star.

Nejsem čarodějnice! (Velká Británie/Francie/Německo, 2017, režie: Rungano Nyoni), Golden Apple Cinema 4, ve 20:10 hodin – Devítiletá Shula je po menším incidentu ve vesnici vyhoštěna do tábora pro čarodějnice, kde jí vyhrožují, že pokud se pokusí o útěk, promění se v kozu. Více na: https://www.zlinfest.cz/film-detail?id=9452

 

Sekce Filmy mého dětství:

Lišáci, Myšáci a Šibeničák, Golden Apple Cinema 6, v 11:10 hodin

Bořivoj Zeman, Golden Apple Cinema 4, ve 13:10 hodin

 

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Pepa, ve 21:30 hodin – Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Více na: https://www.zlinfest.cz/program-detail?id=9794

 

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Jana Kirschner, Koncertní zóna ENAPO, v 19:30 hodin

– Koncert první dámy slovenského popu.

Zlínský filmař – Antonín Horák, Kongresové centrum, od 9:00 do 19:00 hodin

– Výstava pracovních fotografií z filmů, na kterých se autor ve zlínském studiu podílel. Výstava trvá do 1. června.

Princezny ve Zlíně, OZC Zlaté jablko, od 8:00 do 21:00 hodin

– Jedinečné kostýmy princezen z kultovních českých pohádek, zapůjčené z unikátních sbírek kostýmů a rekvizit Barrandovského studia. Výstava trvá do 2. června.

 

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Festival Café, Náměstí Míru, v 15:00 a v 19:00 hodin

– Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně, v níž probíhají talk-show Vladimíra Kroce. V neděli jsou jeho hosty v 15:00 hodin Young Stars Art Parkinson a Josh Wiggins. V 19:00 hodin přivítá delegaci k filmu Rossie&Moussa.

Hvězdné jablko, OZC Zlaté jablko, v 16:00 hodin – Příležitost k setkání a rozhovoru s hvězdami festivalu.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, v 16:15 hodin

Červený koberec, Kongresové centrum, v 17:00 hodin – Moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům.

 

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Divadelní zóna Pegas Nonwovens v parku Komenského, program probíhá od 10:00 do 23:30 hodin

Retro zóna – novinka letošního programu, RETRO kavárna v altánu, historický fotoateliér, filmové přednášky, …

Biograf – němé filmy ze začátku 20. století s klavírním doprovodem, ve 20:30 hodin

Večerní kabaret: The Jazz Train a Crazy Flappers – taneční složka okrašlovacího spolku Calma, Malá stage, ve 21:30 hodin

Klapka za klapkou – představení ZUŠ Vsetín, Velká stage, v 15:00 hodin

Helena a Julie Vajdákovy & Aneta Olivíková, akordeon, klavír, zpěv, Malá stage, v 17:05 hodin

Festivalová ulička – stánky jsou otevřeny od 10:00 do 22:00 hodin. Tančení v ulicích: od 18:00 do 21:00 se tančí folklorní tance.

Festivalový zámek – Filmové workshopy s tématy Free cinema (animace a pixilace), HAUTU (how to make a film), Studio Scala (dílna ploškové a loutkové animace), Sály filmových workshopů, od 14:00 do 19:00 hodin.

Koncertní zóna ENAPO – Festivalový party stan je otevřen od 16:00 do 02:00 hodin. V neděli mj. Drum Circle Playshop a Rockotéka Martina „Kudly“ Kudličky.

Náměstí Míru – Vesnička tvůrčích dílniček je k dispozici od 10:00 do 19:00 hodin.

Zámecká zóna – Nabídka zábavně-edukačního pásma a sportovních aktivit pro děti a mládež je k dispozici v parku Svobody od 10:00 do 19:00 hodin. Velká opičí dílna Petra Nikla – workshopy, 3. poschodí zámku u výstavy Opic Petra Nikla. Dům a stage České televize od 10:00 do 19:00 hodin. Hravé podzámčí – relaxačně-sportovní zóna od 10:00 do 19:00 hodin. Festivalové Science Café – přednáška na téma Plasty a životní prostředí v 17:00 hodin.

U13 Univerzitní centrum – Virtuální realita: horská dráha, chůze po lávce ve 160metrové výšce, trenažér sportovního automobilu…, Náměstí T. G. Masaryka, od 9:00 do 17:00 hodin.

 

ODBORNÝ PROGRAM NA ZFF – FILM INDUSTRY:

Zaostřeno: České kino, Kongresové centrum, Malý sál, od 11:00 do 13:00 hodin – Představení nových českých filmů pro děti a mládež. Prezentace je určena zahraničním filmovým profesionálům.

Filmová analýza, Kongresové centrum, Malý sál, od 14:00 do 16:00 hodin – Blok prezentací spojený s diskuzí je zaměřen na analýzu českých a slovenských filmů z programu festivalu (Backstage, Nina, Přání k mání).

Festival Community, Kongresové centrum, Malý sál, od 16:30 do 18:00 hodin – Mezinárodní setkání zástupců festivalů.

Ota Hofman 90 / setkání s herci z filmů O. Hofmana, Kongresové centrum, Malý sál, od 18:30 do 19:30 hodin – Večerem provází Ondřej Slanina, autor monografie Ota Hofman – Poutník světem fantazie, filmový tvůrce a spisovatel.

 


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz