Hlavní stránka Kultura Filmový festival přilákal 120 000 návštěvníků

Filmový festival přilákal 120 000 návštěvníků

0

Foto: I. Dostál

Zlínský filmový festival skončil a dění ve Zlíně se zase vrací k normálu. Letošní 55. ročník akce navštívilo na 120 000 hostů, což je o 11% více než v loňském roce. Hosté si mohli vybrat z více než 360 projekcí, z nichž 175 zažilo ve Zlíně svou světovou, mezinárodní nebo českou premiéru.

Zlatý střevíček za nejlepší hraný film pro děti získal snímek Stěhovavé ptáče režiséra Oliviera Ringera, nezi hranými filmy pro mládež zvítězil režisér Enesto Daranas s filmem Výchova a cenu za nejlepší animovaný snímek si odnesla režisérka Olesya Shchukina za svůj film Slon a kolo.

Foto: I. Dostál

Do Zlína v průběhu akce dorazilo množství známých osobností, například Pavel Liška, Halina Pawlowská, Jan Přeučil, Jiří Mádl, Václav Vorlíček nebo Zuzana Bydžovská. Nadpoloviční část návštěvnosti zajistily doprovodné akce, mezi kterými nechyběl výstavy, autogramiády a koncerty. V centru zlína tak zahrála například kapela No Name, Zrní nebo Michal Hrůza.

„Věřím, že tento rok nastavil trend, jímž bychom se chtěli řídit i v budoucnu. Festival navštívila celá řada nejen domácích, ale i zahraničních hostů, proběhla mnohá setkání, byla navázána řada nových přátelství. Festival má totiž být místem nejen pro zábavu, radost, poznání, ale také místem pro inspiraci,“ uvedla umělecká ředitelka festivalu Markéta Pášmová.

Tento příspěvek byl publikován díky podpoře:

Venkovský grafik

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web