Hlavní stránka Zprávy FOTOREPORT: První zlínský TEDx inspiroval diváky i pořadatele

FOTOREPORT: První zlínský TEDx inspiroval diváky i pořadatele

0

autor: Jan Švec

Spoustu inspirace a zajímavých příběhů přednesli řečníci historicky první série prezentací pod značkou TEDx ve Zlíně. Desítky diváků, kteří se probojovali registracemi až ke vstupenkám, o které byl velký zájem, tak mají po sobotním odpoledni nad čím přemýšlet. Stejně jako aktivní lidé z pořadatelského týmu. Ten tvořili zaměstnanci Baťova institutu a členové Studentské unie UTB.

Kavárna v Baťově Institutu byla plná, ani místečko nezůstalo volné a někteří diváci také postávali. Někdy s tichým zaujetím, jindy pobaveně se smíchem sledovali a poslouchali devět řečníků, kteří se s publikem dělili o své zkušenosti a zážitky. Podtitul události Co chceš, můžeš! Byl inspirovaný Tomášem Baťou, a tak i počet prezentátorů odpovídal typicky baťovskému číslu.

Mluvili o souboji racionálního myšlení s emocemi, o úžasných možnostech cestovat a pracovat po celém světě, o motivaci pro zdolávání náročných závodů. V druhém bloku se diváci přesvědčili, že početí dítěte je veliká náhoda, připomněli si legendární časopis ABC a pobavili se vyprávěním zkušeného mořeplavce a stavitele lodí. A řečníci posledního bloku mluvili o myšlení neustále otevřenému novým nápadům, o výhodách velkého podnikání v malém městě jako je Zlín a konečně o supermoderních laserech.

Každý řečník či řečnice měl na sdělení svých myšlenek vyhrazených osmnáct minut podle standardního formátu konferencí TED. Někteří řečníci toho ale měli tolik na jazyku, že by mohli povídat celé hodiny a publikum by se nenudilo. Diváci všechny osobnosti na pódiu odměnili potleskem, některé z nich se dočkaly i standing ovation části publika.

Z celého odpoledne a večera pořizovali kameramani záznam, který bude do měsíce volně ke zhlédnutí na internetu. První ročník zlínského tedexu se tak zařadí po bok tisíců dalších sérií přednášek zajímavých lidí, které se konají po celém světě.

Více fotografií naleznete v naší fotogalerii na facebooku.

TEDx Zlín