Hlavní stránka Kultura FOTO/VIDEOREPORT: Svit se na chvíli proměnil ve skládku

FOTO/VIDEOREPORT: Svit se na chvíli proměnil ve skládku

0

autor: Jan Švec

Rezvavějící konstrukce starých továrních budov, na ty už jsou Zlíňané zvyklí. Na to, aby se ve svitovském areálu povalovaly rozpadajcí se sudy, nádoby s radioaktivním odpadem nebo lebky mrtvých zvířat, to v centru Zlína není vidět každý den. Nezasvěcení lidé, kteří ve čtvrtek večer procházeli kolem kavárny Továrna se hodně divili, kde se na trávníku vzal zkorodovaný trakař a cedule zakazující tvorbu skládky. Všechny tyto věci byly součástí dekorace k vernisáži v postapokaliptickém stylu pořádané Zlínským nočníkem. Ve středu pozornosty byly velkoformátové fotografie z tvorby Petra Husera. Na těch zachytil osamělou dívku bojující o holý život v poušti v nedaleké budoucnosti.

V duchu tématu fotek se připravili i pořadatelé a několik hostů, kteří dorazili v kostýmech ala Šílený Max, a vyšperkovali tak atmosféru večera. Na vernisáži zahrál na kytaru Filip Vítů a s ním zazpívala Markéta Vodičková. Drsňáckou akci zakončila dvojice ohnivých žen Muribundus, která nenechala nikoho z přítomných chladným.

Sérii fotografii si v Kavárně továrna můžete prohlédnout do 17. října. Jednu z nich si poté odnese vítěz čtvrteční soutěže Daniel Kunst.

Označit, okomentovat, nebo udělit hodnocení líbí se mi můžete v galerii na Facebooku.


Týden kávy