Hlavní stránka Kultura Fryšták čeká osmnáctý ročník festivalu Malý svět

Fryšták čeká osmnáctý ročník festivalu Malý svět

Ve Fryštáku se o víkendu odehraje osmnáctý ročník alternativního hudebního festivalu Fryštácký malý svět. Nenápadný festival, který vyniká přátelskou atmosférou a výborným zázemím pro rodiny s dětmi, letos přivítá třeba Vltavu, Jablkoň nebo Budoár staré dámy.

„Letos jsme z technických důvodů museli přesunout dějiště festivalu z farního dvora do areálu Domu Ignáce Stuchlého,“ říká jeden z organizátorů festivalu David Kozubík. „Dramaturgie ale zůstává stejná. Pořád se snažíme do regionu přilákat kvalitní alternativní kapely, které tady zas až tak často nevystupují,“ dodává.

Mezi největší lákadla letošního ročníku patří pražská kapela Vltava, v jejímž čele stojí osobitý zpěvák, herec a moderátor Robert Nebřenský. „Vltava ve Fryštáku zahraje úplně poprvé. Jejich muzikantská vytříbenost, ale přitom smysl pro humor a originalita se na náš festival stoprocentně hodí,“ říká Kozubík.

Kromě Vltavy se ve Fryštáku představí klasici české alternativní scény Jablkoň, brněnský syrový rock Budoár staré dámy nebo výstřední punk První hoře. Výrazný prostor dostanou i kapely regionální, jako jsou Vytíženy, Tři tuny, Tokyo nebo HuSo. V programu se najde místo také pro dětské divadelní představení a po dobu festivalu bude v areálu fungovat dětský koutek.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Všechno pro kapely

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web