Hlavní stránka Zprávy Hoří, hoří! Straší lidi na nové poště poplach

Hoří, hoří! Straší lidi na nové poště poplach

0

Scéna z nového sídla hlavní zlínské pošty v posledních několika dnech: Z reproduktorů zní požární poplach, zákaznici se vyděšeně otáčí kolem sebe. Jen pracovnice za přepážkami zachovávají klid. Na hlášení pokynu k evakuaci budovy jsou už zvyklé. „Ano, slyšela jsem o tom, že ten poplach zazněl,“ potrvdila bez dalšího prodavačka tamního obchůdku s tiskovinami, která si nepřála být jmenována.

Ve většině případů lidi brzy uklidní přidané upozornění, že jde pouze o zkoušku. Alespoň jednou však tato vysvětlivka v hlášení chyběla. Budova Max32 ve svitovském areálu, kde se hlavní zlínská pobočka České pošty od konce června nachází, je stále ve fázi stavebních úprav. Dělníci v ní dokončují palačinkárnu, restauraci nebo třeba kanceláře a s finalizováním souvisí i zkoušky požárního hlásiče. „Ještě se tam dolaďuje bezpečnostní systém, aby vše fungovalo, jak má. Proto mohli na poště lidé slyšet ten poplach vícekrát,“ vysvětlil projektový manažer Max32 Marian Ležák.

Zaměstnanci, ani vedení České pošty s tím mnoho nenadělají. Prostory pobočky má totiž instituce jen v pronájmu, a proto se lidé musí s případnými dalšími poplachy naplano smířit a doufat, že už se opakovat nebudou. „My musíme zatím respektovat, že dokud se bude v ostatních patrech ještě něco budovat a opravovat, tak se to může stát,“ řekla Kateřina Koubová z odboru komunikace České pošty.