Hlavní stránka Kultura Ilona Csáková a Václav Noid Bárta pomohou hendikepovaným

Ilona Csáková a Václav Noid Bárta pomohou hendikepovaným

0

zdroj: "Handicap(?)" Zlín, o.s.

Už tradičně se v polovině června bude ve Zlíně konat dobročinný koncert pro sdružení „Handicap(?)“ Zlín. Tentokrát zlínskou organizaci a její klienty přijedou jako hosté podpořit zpěváci Ilona Csáková a Václav Noid Bárta. Na benefičním večeru vystoupí také Filharmone Bohuslava Martinů s dirigentem Jakubem Kleckerem, kapela F-dur Jazzband a zazpívají i Zuzana Sapárová a Roland Hamaj. Své umění předvede rovněž houslistka Hanna na svůj elektrický nástroj a basklarinetista Jiří Parubiak. Moderování večera se zhostí zkušení Martin Pášma.

Hlavním účelem, kromě zprostředkování zábavy všech diváků, je získat finanční prostředky na fungování sdružení „Handicap(?)“ Zlín. Na jeho konto poputují peníze ze vstupného, které jeho zaměstnanci využijí na osobní asistenci pro vozíčkáře a seniory, dopravní služby nepohyblivým lidem a na volnočasové aktivity klubu dětí a mládeže. Minulý rok byl vítěžek rekordní, a to 142 800 korun. Z prodeje odznaků dobročinného obchůdku Dobroděj se navíc „hendikepu“ podařilo získat dalších více než šestnáct tisíc korun.

Koncert se uskuteční v úterý 16. června v Kongresovém centru ve Zlíně. Doprovodný program večera bez bariér začne před kongresovou budovou v 18 hodin, hlavní část hudebního večera startuje o hodinu později.

Podpořit sdružení může každý, nejen návštěvník koncertu. Jednou z možností je projekt Zlínského nočníku Book2Go.