Hlavní stránka Kultura Jáchym Topol představil ve Zlíně Trnovou dívku. Literární jaro pokračuje

Jáchym Topol představil ve Zlíně Trnovou dívku. Literární jaro pokračuje

Příběhy severoamerických indiánů naplnil Jáchym Topol kavárnu ve 14|15 Baťově institutu. Literární jaro bylo zahájeno čtením z knihy povídek, které posbíral, přeložil a zapsal. Střídáním hororových a humorných příběhů z knihy Trnová dívka vytvořil známý český prozaik nezapomenutelnou atmosféru.

Festival zahájili společně ředitelka krajské knihovny Zdeňka Friedlová a patron projektu spisovatel Antonín Bajaja, o hudební doprovod se postarala talentovaná muzikantka Eliška Lajdová hrou na akordeon.

Druhý festivalový večer patřil spisovateli, redaktoru a překladateli Miloši Urbanovi. S sebou přivezl svou nejnovější knihu, milostnou novelu o prokletí doby, kdy se každý může stát fotografem a udělat alespoň jednu dobrou fotku s názvem Závěrka aneb Ztížená možnost happy-endu. Knihu ilustroval vlastními fotografiemi.

„Novinkou tohoto ročníku byl filmový večer. Ve spolupráci s Goethe-Institutem se promítal film německo-rakousko-rumunské koprodukce Toni Erdmann, který měl premiéru loni na festivalu v Cannes,“ připomněla projektová manažerka Ludmila Plačková.

Druhý festivalový týden se bude věnovat mj. významu redakční a nakladatelské práce. Panelové diskuze 3. května v 10: 00 se zúčastní zástupci nakladatelství Kniha Zlín, Archa a Host – Marek Turňa, Pavel Jungmann a Martin Stöhr. Večer pak představí sbírku básní zlínského básníka Stanislava Špačka její editor Martin Stöhr, herec Zdeněk Lambor a pořad hudebně doprovodí Zlatka Pelikánová a Marnátosnaha.

Další novinkou festivalu bude čtení v parku 4. května od 17:00 s Martinem Pášmou, knihovníky a Eliškou Lajdovou. Poslední festivalový večer 5. května je věnován scénickému čtení Už je tady zas v podání Lukáše Hejlíka a Alana Novotného.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web