Hlavní stránka Kultura Kam dneska zajít na festival

Kam dneska zajít na festival

Druhý den filmového festivalu přinese hned několik významných filmových premiér. Uveden bude dokument o českém režisérovi „Jiří Menzel – Komedie není legrace“, nově bude představen i film Tehdy spolu, natáčený na Valašsku. V Koncertní zóně vystoupí Aneta Langerová a o pestrý program na náměstí se postará Den se Škoda Auto. Večer dojde k podpisu smlouvy o spolupráci mezi Zlínem a švýcarským městem Möhlin.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI DRUHÉHO DNE:

Premiéra dokumentu Jiří Menzel – Komedie není legrace, Golden Apple Cinema od 17:30 hodin
– Příběh jednoho výjimečného filmaře.
Film osobně přijede do Zlína uvést švýcarský režisér Robert Kolinsky i hlavní protagonista dokumentu, režisér Jiří Menzel.

Premiéra českého filmu Tehdy spolu, Golden Apple Cinema od 19:20 hodin
– Příběh o mladé židovce Terezce Zágorové, která nachází ve valašských kopcích úkryt před deportací, která postihla její rodinu.

Den se Škoda Auto, náměstí Míru od 10 do 19 hodin
– součástí programu je například AUTO-BOT show, vystoupení Yvetty Blanarovičové a Dětské pohádkové superstar, koncert zlínské hudební skupiny Celardor nebo koncert talentovaného mladého zpěváka Jakuba Děkana a speciální Kavárna POTMĚ provozovaná Nadačním fondem Českého rozhlasu Světluška.

Smlouvu o spolupráci podepíší zástupci Zlína a švýcarského města Möhlin. Je jedním z tzv. „malých Zlínů“, tedy měst, která po světě budoval Tomáš Baťa. Právě sem Tomáš Baťa směřoval, když v roce 1932 tragicky zahynul při pádu letadla.

DALŠÍ FILMOVÉ TIPY:

London Town (Velká Británie/USA, 2016) – První seznámení s hudbou skupiny The Clash je pro patnáctiletého Shaye jako zjevení, otevírá mu naprosto nový svět.
Film osobně uvede letošní zlínská Young Star, britský herec Daniel Huttlestone, který hraje hlavní roli Shaye.

Alois Nebel (Česká republika, 2011) – Alois Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha…
Cyklus „Slavní absolventi Filmové školy Zlín“. Projekce filmu a beseda s tvůrci v unikátním prostoru původního filmového ateliéru na Kudlově od 19 hodin. Účast potvrdil výtvarník Noro Držiak.

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Fantastická zvířata a kde je najít – Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Další z filmů se scénářem od J. K. Rowlingové.

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Aneta Langerová, Koncertní zóna od 19:30 hodin
– koncert úspěšné a uznávané zpěvačky a autorky, která si připravila výběr svých nejznámějších hitů i méně známé písně.

Sporťáček – festival sportu pro děti, Stadion mládeže od 10 do 18 hodin
– náborový festival pro děti a mládež od 3 do 18 let, mohou si vybrat ideální disciplínu a setkat se sportovními hvězdami. Moderují Zorka Hejdová a Zdeněk Piškula. Vstup je zdarma.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Ve Festival Café na Náměstí Míru přivítá moderátor Vladimír Kroc oblíbeného českého herce Romana Zacha. Talk show probíhá od 15:00 do 16:00.
Po červeném koberci před Kongresovým centrem se v 17 hodin projdou Pavel Kříž, Marek Němec, Robert Kolinsky a další. Ze zahraničních hostů se představí britský herec a letošní zlínská Young Star Daniel Huttlestone k filmu London Town.

Autogramiády ve Zlatém jablku. Od 12:00 do 13:00 lze získat podpis Ani Geislerové, mezi 16. a 17. hodinou dorazí sportovci z festivalu Sporťáček – hokejista Matěj Střítezský, triatlet Petr Vabroušek a sprinter Petr Svoboda. Od 18:00 do 19:00 hodin se podepisují osobnosti z filmu Tehdy spolu, který má právě dnes na festivalu svou premiéru.

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Na trať Otrokovice – Zlín – Vizovice dnes vyráží Parní vlak ROBE. První jízda historického vlaku s lokomotivou „Matěj“ v 11:59.

Festivalový zámek – workshop „Jak se dělá komiks“ s redaktory časopisu Mateřídouška. Děti si samy vytvoří svůj vlastní komiks. Jednotlivé workshopy budou probíhat v časech 13 – 14 hodin, 14:30 – 15:30 hodin a 16 – 17 hodin.

Relax gastro zóna v Sadu Svobody – AUTO-BOT SHOW – robotí show (11:30 – 12 hodin, 15:30 – 16 hodin), přednášky Science Café na téma Víno v gastronomii (14 – 15 hodin), Jak se stát mistrem kuchyně (15:30 – 16:30 hodin) a Anomálie vody (17 – 18 hodin).

Divadelní zóna v parku Komenského – s představením „Jakub a jeho pán“ přijede Hoffmannovo divadlo z Uherského Hradiště, velká stage od 19 hodin.
Altán – centrum bezpečnosti – tentokrát na téma „Bezpečí může být zábava“, v parku Komenského od 10 do 18 hodin.

Kongresové centrum – Ateliér Hermíny Týrlové. Výstava fotografií z tvorby a tvůrčího zázemí zlínské režisérky, výtvarnice a animátorky a jejích nejbližších spolupracovníků, ve foyer od 9 do 19 hodin.

Filmové ateliéry – Zdeněk Rozkopal – architekt filmu. Výstava výtvarných návrhů, fotografií z filmů a artefaktů filmaře Zdeňka Rozkopala, spolupracovníka Karla Zemana. Ve Velkém ateliéru na Kudlově od 10 do 17 hodin.

Zlaté jablko – Pat a Mat – jak žijí a filmují. Výstava rekvizit a loutek hlavních hrdinů známého seriálu, 1. patro (u jezdicích schodů), od 8 do 24 hodin.

ODBORNÝ PROGRAM NA ZFF:

Konference Význam propojování formálního a neformálního vzdělávaní – role ČT 😀 v tomto procesu
Cílem konference je otevření diskuse o možnostech a úskalích při propojování formálního a neformálního vzdělávání, hledání cest a prostředků k využití nabídky, kterou poskytují instituce jako jsou Česká televize, Česká asociace science center, Asociace muzeí a galerií v České republice a neziskové organizace v rámci vzdělávacího procesu. A to vše za účasti ministryně školství, mládeže a tělovýchovy paní Kateřiny Valachové. Malý sál Kongresového centra, od 13 do 17 hodin.

Virtuální realitu představí sekce FilmLab v prostorách 1. patra U13 – Univerzitního centra od 9 do 17 hodin.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web