Hlavní stránka Lifestyle Dobročinná knihovna Book2Go bude pomáhat i v roce 2016

Dobročinná knihovna Book2Go bude pomáhat i v roce 2016

0
foto: I. Dostál

foto: I. Dostál

I v novém roce si mohou čtenáři Zlínského nočníku a krásné literatury vybírat knížky z dobročinné knihovny Book2Go. Po své úspěšné dvouměsíční štaci v nákupním centru v Malenovicích se od 5. ledna nachází v bistru Poe Poe na Bartošově ulici ve Zlíně. Je opět plná beletrie, tedy zhruba tří set titulů, které jsou volně k rozebrání.

Princip knihovny zůstává i letos stejný: čtenář si vybranou knížku může vzít zdarma domů, nebo má možnost poděkovat formou záslání DMS zprávy některé ze čtyř neziskových organizací ze Zlínska. Jedná se o sdružení „Handicap(?)“ Zlín, Mamma Help, SOS Dětské vesničky a Dobročinný obchůdek a poradnu Dotek. Jejich seznam i s formátem zprávy a telefonním číslem pro zaslání DMS je uvedený v čele knihovny. Podpořená sdružení od první instalace knihovny Book2Go hlásí zvýšený počet obdržených příspěvků prostřednictvím dobročinných zpráv.

Za devět měsíců fungování knihovny, která postupně putuje po různých místech ve Zlíně, si lidé odnesli přes dva tisíce knížek. Vyprazdňující se police podle potřeby doplňují redaktoři Zlínského nočníku dalšími tituly v originálních přebalech. „Protože naše zásoba knížek není bezedná a ani partnerské antikvariáty nás někdy nestačí zásobovat, uvítáme každého, kdo by se chtěl zbavit jakéhokoli množství přebytečných knih. Stačí se ozvat na e-mailovou adresu redakce@zlinskynocnik.cz/web,“ uvedl Jan Švec ze Zlínského nočníku.

Dvojkoncert v Otrokovicích