Hlavní stránka Lifestyle KNIŽNÍ TIP 12: Ach Romeo, proč musíš být zombie…

KNIŽNÍ TIP 12: Ach Romeo, proč musíš být zombie…

0

kt 12 chutná těla

Mezi všemi upírskovlkodlačími ságami a young adult romancemi s metrosexuálními upíry či jinými „justinobieberovskými“ pseudohrdiny, kterých je v současné době na pultech knihkupectví nepřeberné množství, se skví variace na Shakespearovu milostnou tragédii v podání Roma a Julie.

Postavami Marionova románu jsou mladičká dívka Julie a „R“. Ovšem o viktoriánsky rozháraném mladíkovi a naivní nedospělé šlechtičně tu nemůže být řeč, jelikož náš příběh se neodehrává ani ve Veroně a už vůbec ne v 16. století, nýbrž v postapokalyptické Americe. Julie je dcerou jednoho z přeživších vůdců a „R“ je zombie, který zabije Juliina přítele, sní jeho mozek a díky jeho vzpomínkám se zamiluje do Julie. Čímž spustí cosi jako regeneraci mrtvých, znovu se učí mluvit a zachrání Julii.

Díky této netradiční dvojici začíná docházet ke změnám, přesto hrozí závěrečná bitva, kterou je třeba vybojovat a zachránit, co zbylo ze světa, jak ho známe. Zajímá vás, co ohrožuje regenerující zombíky i přeživší lidi? Pak neváhejte a začtěte se do vtipně podané romance s řadou zajímavých ilustrací a vtipných momentů. Avšak ti citlivější z vás by si měli při čtení odpustit něco na zub, zejména při scénách popisujících konzumaci největší zombie mňamky – mozku. Nicméně si dovoluji tvrdit, že i přes tento detail bude „R“ jediným napůl uhnilým hrdinou, kterého si zamilujete.

Kniha byla dokonce zfilmována pod názvem „Mrtví a neklidní“, ovšem – jak už tomu tak bývá – literární předlohu film ani zdaleka nepřekonal.

Tento text byl publikován díky laskavé podpoře našeho partnera:

DarujKarikaturu.cz

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web

Chcete dostávat dobré zprávy přímo do e-mailu? Zadejte svou e-mailovou adresu a nic vám neunikne: