Hlavní stránka Zprávy Krajská knihovna otevírá v pondělí

Krajská knihovna otevírá v pondělí

0

Krajská knihovna Františka Bartoše se v novém sídle v patnácté budově svitovského areálu otevře opět v pondělí. Po třech měsících stěhování, při nichž stěhováci do Baťova institutu přenesli a knihovnice uspořádaly na dvě sta šedesát pět tisíc knih, třicet tisíc titulů periodik v deseti ročnících a kolem pětatřiceti tisíc jiných druhů dokumentů bude hlavní pobočka znovu k dispozici. Už v pátek se ale na platformě kulturního střediska uskuteční slavnostní otevření této celého Baťova institutu, při němž budou mít zájemci možnost nové prostory si ještě před zahájením provozu prohlédnout.

„Prohlídky budou komentované, takže se při nich lidé dozví i o všech novinkách. Využívat knihovnické služby ale ještě možné nebude,“ upozornila mluvčí Baťova institutu Michaela Mitáčková. Program pro veřejnost začíná v šestnáct hodin a jeho součástí budou atrakce a hry pro děti, velkopůjčovna koloběžek, mimořádné prohlídky nejen knihovny, ale i expozic ve čtrnácté budově, koncert a na závěr videomapping. Speciálního efektního promítání na stěnu „patnáctky“ se zhostí občanské sdružení Hucot, které v minulosti ve Zlíně pořádalo projekci například na dům bývalého okresního soudu. Tentokrát spolupracuje také s Krajskou galerií výtvarného umění a výsledek bude možné zhlédnout od půl deváté večer.

Slavnostního otevření se zúčastní také některé významné osobnosti spojené jak přímo s Baťovým institutem, tak s regionem. „Svou účast potvrdil cestovatel Miroslav Zikmund, hlavní architekt přestavby institutu Juraj Sonlajtner, architekt expozic galerie a muzea Petr Všetečka nebo také členové Výboru absolventů Baťovy školy práce,“ vyjmenovala některé z nich mluvčí zlínského krajského úřadu Gabriela Sýkorová Dvorníková.

Půjčovat a vracet knihy a využívat nové služby knihovny budou lidé moci od 30. září tak, jak byli zvyklí, každý všední den a ve zkráceném čase i v sobotu. Stávající členové si postupně budou muset vyřídit nové členské karty, které budou kompatibilní s novým registračním systémem.