Hlavní stránka Lifestyle Kristýnka dostala od čtenářů Nočníku poslední vršky

Kristýnka dostala od čtenářů Nočníku poslední vršky

0

foto: Jan Švec

Půl roku uběhlo jako voda a skončila další účast redakce a čtenářů Zlínského nočníku na dobročinné sbírce vršků. Kristýnka Petříková ze Štípy, která je od malička kvůli obrně upoutána na vozík, díky sbírce získává peníze na rehabilitační cvičení. „Původně jsme chtěli peníze využít na nový vozík. Jenže ten bez dalších doplňků stojí sto patnáct tisíc a na to sbírání vršků zdaleka nestačí. Třítýdenní cvičení vychází na třicet šest tisíc,“ vypočítala maminka Kristýnky Gabriela Petříková. „Je to dřina za málo peněz, ale chceme pokračovat alespoň kvůli tomu cvičení,“ dodala.

Zatím si firma z Otrokovic odvezla jednu tunu víček, další půltuna jen nachystaná na příští odvoz. Kromě jednotlivců a skupin, které Kristýnce pomohly v rámci sbírky Zlínského nočníku, vršky dodává také řada okolních základních škol. „Například škola ve Fryštáku, Štípě, Hvozdné, na Lukově nebo teď se ozvala Trnava,“ vyjmenovala některé z nich paní Petříková. Ze strany Zlínského nočníku doputovalo k rodině přes dvacet velkých pytlů s plastovými uzávěry.

15. dubna budou mít lidé možnost hendikepovanou dívku opět podpořit, a to při druhém KnihoTrhu pořádaném Zlínským nočníkem. Dvacet korun z každé prodané knížky půjde právě na konto rodiny ze Štípy.

Sbírka vršků pro Kristýnku byla poslední, kterou Zlínský nočník podpořil. Nejen kvůli malé efektivitě těchto aktivit se redaktoři rozhodli napnout síly jiným směrem, avšak i nadále budou dobročinnost podporovat. Jednou z nových aktivit jsou právě KnihoTrhy, které vždy podílem z tržby podpoří nějaké jednotlivce nebo projekty. Brzy tomu bude rok, co navíc lidé ve Zlíně mohou potkávat knihovnu Book2Go, která pomáhá čtyřem neziskovým organizacím ze Zlínska.

první pomoc banner