Hlavní stránka Lifestyle Letošní Percipio pomůže dívkám s Rettovým syndromem

Letošní Percipio pomůže dívkám s Rettovým syndromem

0

Studenti Marketingových komunikací Univerzity Tomáše Bati se rozhodli spojit své síly v projektu Percipio, aby podpořili tři dívky postižené Rettovým syndromem ve Zlínském kraji. 

Rettův syndrom je méně známé genetické onemocnění, které se vyskytuje pouze u dívek. Přináší obtíže s komunikací, pohybem a sociálním chováním. Percipio vyvrcholí galavečerem s dražbou předmětů slavných osobností, jejíž výtěžek poputuje rodinám postižených dívek.

Percipio je hlavně o vnímání a empatii. Každý rok studenti vyberou oblast, kterou chtějí podpořit a zapojí veškeré své získané znalosti a dovednosti v oboru, aby přispěli dobré věci. Letošní ročník se mimo jiné snaží informovat o méně známém onemocnění syndrom Rett. Dobročinná událost se uskuteční 21. března v Kongresovém centru ve Zlíně.

„Mám ráda, když se kolem mě šíří smích, radost a spokojenost ostatních. Tak proč se starat jen sám o sebe, když stačí tak málo, abychom ty druhé udělali šťastnými?” říká manažerka projektu Hana Kuželová. Celý tým věnuje svůj volný čas, aby akce splnila svůj účel a opravdu pomohla. Projekt má i druhý benefit, studenti získají cenné praktické dovednosti, vyzkouší si navazování sponzorské spolupráce, nevyhnou se ani podpisování smluv a v konečném důsledku nesou plnou zodpovědnost za celý projekt. ,,Projekt Percipio mi přinesl nejen skvělé zkušenosti, ale také náhled do nového světa. Světa, kde nic není samozřejmostí a kde je třeba začít vnímat druhé,” líčí přínos projektu druhá manažerka Jana Kašparová.

Velmi obohacující zkušeností navíc bylo i osobní setkání s holčičkami a jejich rodinami. ,,Nejprve jsem ze setkání měla strach, ale nakonec, když jsem viděla Alenku, ze mě veškerý strach opadl. Alenka je smíšek a přesto, že nemůže komunikovat běžnými prostředky, mluví s vámi skrze své oči,” popisuje pocity z natáčení medailonku Kateřina Vítková, která má na starost vztahy s veřejností. Právě oči jsou pro dívky trpící Rett syndromem typické. Z tohoto důvodu letošní ročník provází výzva ,,Nebojte se opětovat jejich pohled.”

Ten, kdo se nemůže dostavit na galavečer, ale rád by dívky s Rettovým syndromem podpořil, může poslat libovolnou částku na transparentní účet Rett komunity 6015602001/5500 s variabilním symbolem 2103.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Všechno pro kapely

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web