Hlavní stránka Kultura 📖 Literární jaro uzavřou Jaroslav Rudiš a Karel Poláček

📖 Literární jaro uzavřou Jaroslav Rudiš a Karel Poláček

Jubilejní desátý ročník festivalu autorských čtení a besed se spisovateli Literární jaro Zlín 2019, jehož hlavním pořadatelem je Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně, spěje do svého závěru.

„Z dosavadního průběhu festivalu máme radost, je zřejmé, že Literární jaro Zlín si za devět předchozích ročníků vydobylo mezi příznivci literatury pevné postavení,“ říká ředitelka Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně Zdeňka Friedlová. Gabriela Winklerová, projektová manažerka, k tomu dodává: „Jsme vděčni, že do Zlína přijely mimořádné literární osobnosti, jako jsou Radek Malý, Marek Šindelka, Tomáš Kubíček, Viktorie Hanišová či Radka Denemarková.“

Letošní Literární jaro Zlín má podtitul Za lesy za horami, s nímž se programově vydává mimo území České republiky a zkoumá tvorbu českých literátů žijících v cizině. Mimo jiné to jsou zlínský rodák, nyní Rakušan Stanislav Struhar, Dora Kaprálová, brněnská rodačka žijící v Berlíně či v Čechách i v Německu žijící Jaroslav Rudiš.

Právě Jaroslav Rudiš uzavře Literární jaro Zlín 2019 (3. května od 17 hodin) čtením ze své nové knihy Český ráj, v níž muži nastavují sálavému teplu sauny nejen svá těla, ale také temné stránky duše i skrytá tajemství svých životů.  Česky i německy píšící scenárista, publicista, spisovatel a dramatik je mimo jiné autorem scénáře k filmu Davida Ondříčka Grandhotel či snímku režiséra Štěpána Altrichtera Národní třída, jehož premiéra se očekává v letošním roce. S velkým úspěchem se setkalo filmové zpracování jeho komiksového příběhu osamělého železničáře Aloise Nebela. Moderátorem pořadu bude nakladatel a editor Joachim Dvořák, zakladatel nakladatelství LABYRINT, časopisem Forbes oceněný jako jedna z nejinspirativnějších osobností roku 2018.

Definitivní tečku za Literárním jarem Zlín 2019 učiní oblíbené Čtení v parku Komenského v podání herce Městského divadla Zlín Marka Příkazkého (7. května od 17 hodin). Laskavý humor Karla Poláčka v románu z lázeňského prostředí Hostinec U kamenného stolu hudebně doprovodí Helena a Julie Vajdákovy. Pro nejmenší posluchače je v rámci tohoto pořadu připravena výtvarná dílna ve spolupráci s Živým Zlínem.

Do 7. května je ve vstupní hale Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně k vidění výstava Sigmung Freud – Odhalení 21. století, kterou připravilo Rakouské kulturní fórum.


Tento text mohl být publikován díky podpoře našich partnerů, mezi které patří i: 

Chcete nás také podpořit a získat prostor u nás na webu? Napište na: redakce@zlinskynocnik.cz