Hlavní stránka Lifestyle Malenovické podhradí se opět vrátí do středověku

Malenovické podhradí se opět vrátí do středověku

10431172_877713032258437_2733371695488374821_o

Čtrnáctý ročník festivalu s vypovídajícím názvem Zkřížené meče se uskuteční v sobotu 11. června pod hradem v Malenovicích. Historický šerm, středověká hudba i tradiční jarmark přenesou návštěvníky akce o stovky let zpátky.

Od 13:00 se návštěvníci můžou těšit na historický jarmark, ukázky středověké hudby, dobová ležení, dvorské tance, kejklíře i trubadúry.  Na své si přijdou také milovníci chladných zbraní a rytířských turnajů. Oko každé ženy potěší pohled na opravdové šaty z dob princezen, dvorních dam i chudého středověkého lidu. Chybět nebudou ani řemeslníci a ukázky tradiční ruční práce. Celý den pak zakončí ohňová show.

Zkřížené meče pořádá skupina historického šermu a tance Revertar od roku 2004. Akce se tradičně účastní desítky účinkujících z celé republiky, kteří prostřednictvím šermířských, tanečních či kejklířských vystoupení ukazují svou přízeň k české historii. Zkřížené meče patří mezi největší přehlídky u nás a kvalitu festivalu dokládají především stovky zvědavých návštěvníků, kteří se v malenovickém podhradí dobrovolně nechávají vtáhnout do temných dob středověku.

PŘIDEJTE SE K NÁM NA FACEBOOKU:

https://www.facebook.com/zlinskynocnik/