Hlavní stránka Kultura Malenovický hrad ožije nočními prohlídkami už v sobotu

Malenovický hrad ožije nočními prohlídkami už v sobotu

0

Foto: I. Dostál

Tajemství hradu Malenovice, takové je letošní téma nočních prohlídek, které se konají v sobotu 18. července a 15. srpna od 20:00 do 23:00. Návštěvníci se mohou těšit na šermířské souboje, dobové tance, ohňovou show a přítomná budou i některá hradní strašidla. Prohlídky hradu budou tentokrát bez průvodce a tajemství hradu odhalí ti, kteří zvládnou projít prohlídkovou trasu sami na vlastní pěst, upozorňuje Magdalena Preiningerová z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Prohlídka hradu bude zpestřená živými obrazy kostýmovaných postav a ke zhlédnutí bude také nová zoologická expozice „Zvířata na Zemi a člověk.“  Skupina historického šermu Berendal předvede historické tance a šermířské souboje. Prostor před hradem zase prosvítí se svou ohňovou show skupina Fuerza del Fuego a hradní hájenka bude lákat tradičním občerstvením.

Na akci je možné se naladit i novým videospotem, ve kterém si hlavní roli motorkáře nocujícího na hradě Malenovice zahrál ředitel Muzea jihovýchodní Moravy Pavel Hrubec. Video je možné shlédnout na facebookových stránkách hradu nebo Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.