Hlavní stránka Kultura Malenovický hrad probudí markrabě Jindřich s družinou

Malenovický hrad probudí markrabě Jindřich s družinou

0

zdroj: archiv muzea Jihovýchodní Moravy

Chlebem a solí přivítá v sobotu 11. dubna kostýmovaná družina zakladatele hradu Malenovice, moravského markraběte Jana Jindřicha. Hrad se totiž v 10 hodin dopoledne oficiálně probudí ze zimního spánku. Bohatý kulturní program ke slavnostnímu zahájení návštěvnické sezóny roku 2015 potrvá v areálu hradu až do 16. hodiny.

„K občerstvení bude letos hlavně chleba a pekařské výrobky, neboť chceme nalákat návštěvníky hradu k prohlídce naší nové výstavy v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně věnované právě tradiční výrobě chleba,“ vysvětlila téma slavnosti Hana Čubanová z muzea. K chlebu a topinkám si mohou návštěvníci koupit ve stáncích i dobré maso, osvěžení nabídne regionální pivo z Malenovic a tradiční čajovna. Ženský sbor Děvčice z Vonice zazpívá pro obveselení pásmo Dobré jídlo, dobré pití – to je naše živobytí.

„Prohlídky hradu s průvodci se budou konat každou celou hodinu v době od 11 do 16 hodin, v 15 hodin se na prohlídku vydá poslední skupina,“ upřesnila Čubanová. Prohlídková trasa je letos nově rozšířena o malou expozici z takzvaných potštátských sbírek. Po dobu konání akce od 10 do 16 hodin bude možné navštívit také expozici Zvířata na Zemi a člověk a Dřevo, proutí, sláma na hájence.

Tento text byl publikován díky laskavé podpoře našeho partnera:

DarujKarikaturu.cz

Pokud se chcete stát partnerem některého příspěvku nebo rubriky, napište nám na email: redakce@zlinskynocnik.cz/web