Hlavní stránka Lifestyle Martin Nosek: Barista musí dělat kávu pro lidi

Martin Nosek: Barista musí dělat kávu pro lidi

autor: JoliFoto

Jedenadvacetiletého zlínského rodáka Martina Noska nejčastěji najdete v kavárně. Ne ale proto, že by byl kavárenský povaleč. Přibližně půl roku totiž pracuje v jedné brněnské kavárně a pouhý měsíc průpravy za kávovarem mu stačil, aby zvítězil v souboji osmnácti brněnských baristů v rámci Týdne kávy. Pro bývalého studenta informatiky je káva koníčkem a práce baristy životním snem. Zdokonalovat se teď chce i v zahraničí.

Co tě přimělo přihlásit se do soutěže?

Chtěl jsem získat co nejvíc zkušenosti s kávou, naučit se s ní pracovat. V naší kavárně jsem měl ideální podmínky, protože pan majitel Tomáš Konečný mi domluvil hodně školení s baristy, dokonce z celého světa. To bylo super.

Ty ses tedy speciálně na soutěž připravoval, podstoupil jsi tréninky?

Ano. Už když jsem tady v kavárně jen pomáhal, zůstával jsem tady vždy pár hodin po práci a cvičil. To byla moje příprava.

Jak dlouho to trvalo?

Na soutěž jsem se začal připravovat na začátku září. To byla taky moje první zkušenost s prací za profi kávovarem. Začal jsem se tedy učit na kávovaru a rovnou jsem se připravoval na soutěž.

Co bylo dřív – tvůj přesun k práci i kávovaru, nebo tvé odhodlání zúčastnit se soutěže?

Ta vůle jít do soutěže. Tomáš, majitel, mi tehdy řekl, že už by chtěl, abych začal pracovat za kávovarem, já jsem s tím souhlasil a on se rovnou zeptal, jestli bych se nechtěl přihlásit na tu soutěž. A já řekl: tak jo, dobře. Tak nějak to vzniklo.

Co jsi v té soutěži musel předvést?

Nejprve byla kvalifikace, kde jsem předvedl espresso a cappuccino a potom ve finále jsem měl za úkol předvést espresso, cappuccino a volný drink na bázi filtrované kávy.

Jaký vlastní drink sis připravil?

Udělal jsem ledový drip, což je překapávaná káva přes V šedesátku (sestava nádob pro výrobu překapávané kávy – pozn. red.) a bylo to z kávy Costa Rica Bonito, která byla taková hrozně super oříšková. Říkal jsem si, že to nebudu nějak přehánět. Ten drink se totiž často spojuje s čokoládou nebo třeba marmeládou. Na tomto ročníku se filtrovaná káva dělala poprvé, dříve tam byl volný nápoj na bázi espressa. A já jsem si řekl, že prostě udělám nejlepší filtr, jaký budu moct.

Získal jsi nějakou inspiraci či zkušenosti od odborníků i při soutěži?

Moc ne. Spíš to bylo o tom, soustředit se, abych podal co nejlepší výkon a abych to, co jsem natrénoval, předvedl znova co nejlépe.

Jak ses dostal k práci v kavárně?

Hlavně přerušení školy. Věděl jsem, že už dál nechci studovat tu školu, kterou jsem studoval, což byla informatika. Když jsem přemýšlel, co dál, uvědomil jsem si, že práce v kavárně byla vždycky můj sen, jaký má asi každý. Řekl jsem si, že to zkusím a nakonec to vyšlo dobře, i v té soutěži. Vypadá to, že se tomu budu věnovat dál.

Zabýval ses kávou a uměním ji připravit už dříve?

Trošku ano. Zabředl jsem do toho tak, že jsem si koupil aeropress, což je jeden způsob přípravy filtrované kávy. Mohlo to být v prváku na výšce, kdy jsem to začal zkoušet. Ze začátku to chutnalo hrozně, jako hodně hrozně, ale postupem času to bylo lepší a lepší. Vychytali jsme i pražírny, kde se dá koupit dobrá káva v Brně, a hodně nás to bavilo. Takže to byla taky zábava.

autor: JoliFoto

Co jsi dělal před studiem informatiky a proč jsi ji vlastně studoval?

Předtím jsem studoval na Gymnáziu a jazykové škole ve Zlíně a tam mě k informatice přivedl náš profesor, kterého jsem měl ve třeťáku a čtvrťáku na seminář z informatiky. Bylo to hrozně super. On byl velmi lidský, informatiku bral velmi prakticky. Na výšce se to pak změnilo, že se z toho stal hodně technický obor. Víc než jsem čekal.

Jaké máš teď plány se školou?

Plány nemám teď úplně stanovené. Poohlížím se po nějaké jiné škole, ale pohrávám si už s myšlenkou, že bych se spíš věnoval kávě a školu když tak nechal na později.

Takže pokud to vyjde podle tvých představ, bude z tebe barista do konce života?

Pokud by to vyšlo, tak by to bylo hezké. Vím, že by mě to určitě bavilo.

Čeho bys chtěl jako barista dosáhnout?

Chtěl bych se určitě posunout v tom ohledu, abych poznal jiné kávové kultury. Mám v plánu teď v lednu vycestovat do Londýna a tam se přihlásit o práci v nějaké kavárně. A uvidím, kam mě to jinak zanese. Připravovat kávu je teď určitě můj cíl, naučit se i jinou než českou kávovou kulturu. I když i ta je na vysoké úrovni. A potom ty zkušenosti předat dál.

Být baristou neznamená jen státu u stroje a mačkat tlačítka. Co by měl správný barista umět?

Myslím, že jsou v tom dva velké směry. Barista musí jednak být lidský, musí dělat tu kávu pro lidi a druhý směr je technika té přípravy. Musí být velice precizní. Čili láska k zákazníkovi vyjádřená kávou a technická dovednost, kterou zákazník nevidí, to jsou hlavní dva směry, na které by se měl zaměřit.

Dočetl jsem se, že před soutěží jsi musel zapracovat i na pohybech.

Přesně tak. Po technické stránce při té přípravě na soutěži rozhodují sekundy. Ten čas při soutěži je opravdu malý a každá sekunda hraje roli. Takže jsem si trénoval, jak budu dózovat, jak budu tu kávu mít a tak dále. To všechno byly pohyby, které jsem si musel nacvičit, abych je potom nespletl.

Jak moc ty sám kávu piješ? A máš nějakou oblíbenou?

Já piju kávu celkem dost, myslím. Asi bych to měl trochu omezit (provinilý úsměv). Jestli má oblíbenou, to se nedá říct. Ráno si dám velmi rád cappuccino, když cítím nějakou únavu, tak vím, že to je určitě čas na shot espressa. A odpoledne si rád vypiju nějakou filtrovanou kávu. Je to káva, kterou může člověk pít třeba půl hodiny a ona pořád bude super. To u espressa neplatí.

Vaříš si i kávu kvůli ochutnávání?

Ano, to k tomu samozřejmě patří. Když člověk nastavuje tu kávu pro zákazníky, tak je u toho hodně ochutnávání a hodně špatné kávy.

Jakými způsoby se vzděláváš ve vaření kávy?

Myslím, že strašně moc toho vzdělání, které mám, jsem se naučil tady u nás v kavárně. Hodně jsem se naučil od majitele a na školeních, která mi domluvil. Snažím se taky vzdělávat samostatně – čtu si knížky o kávě, v češtině, v angličtině, co najdu. Taky ze článků na internetu.

Máš taky nějaké další zájmy?

Hrozně mě baví typografie. Často si zajdu do knihkupectví a dívám se, jak se upravují knížky. Takže typografie a grafika, to je můj koníček. A hudba, klasická hudba. Velmi rád ji poslouchám. A potom… ta káva.

Věnuješ se té typografii i prakticky?

Trošku jo, občas dělám nějakou grafiku. Ale snažím se do toho co nejméně plést, protože si nemyslím, že jsem v tom oboru profesionál, a nechtěl bych ho tím shazovat.

Co chceš dělat, až se vrátíš z Anglie?

Rád bych si založil vlastní kavárnu. Uvažuju, jestli ve Zlíně, nebo v Brně. Ve Zlíně ta kávová kultura ještě není na dobré úrovni, Zlín na to není úplně připravený. Takže buď začnu ve Zlíně s tím, že nebudu vědět, jak se to vyvine, anebo si otevřu něco tady v Brně s tím, že budu vědět, jak se to vyvine. Protože ta kávová kultura v Brně je na velmi vysoké úrovni. Možná nejvyšší v České republice.

autor: JoliFoto