Hlavní stránka Zprávy Masarykovo gymnázium ve Vsetíně oslaví 85. výročí výstavou

Masarykovo gymnázium ve Vsetíně oslaví 85. výročí výstavou

0

V neděli 6. října v 16 hodin se uskuteční k oslavě 85. výročí Masarykova gymnázia ve Vsetíně vernisáž výstavy Panta rhei, na které se budou prezentovat zejména výtvarné práce studentů. Výstava bude otevřená na vsetínském zámku od 6. října do 17. listopadu. Vsetínské gymnázium si letos připomíná pětaosmdesát let od svého založení. Jako Městské reálné gymnasium na Vsetíně bylo zřízeno 1. září 1928 a vyučování bylo zahájeno dva dny poté v prostorách tzv. Horní školy.

Součástí letošních oslav gymnázia je i uspořádání dvou paralelních výročních výstav. Jedna výstava bude v Malé galerii Vsetínského zámku a druhá výstavní kolekce bude k vidění v Galerii Stará radnice, kde si návštěvníci mohou prohlédnout soutěžní výtvarné práce od žáků a studentů vybraných oblastních gymnázií.

„Výstava představí v Zámecké galerii současnou výtvarnou tvorbu studentů školy a výběr výtvarných děl z Galerie Nadace Masarykova gymnázia Vsetín. Na vernisáži výstavy, která se koná v Mramorovém sále vsetínského zámku vystoupí pěvecké sbory gymnázia pod vedením Heleny Kaločové. Současně s výstavou na zámku se uskuteční i výstava v Galerii Stará radnice, kde budou vystaveny soutěžní výtvarné práce od studentů oblastních gymnázií. Vernisáž výstavy se uskuteční již 2. října v 17 hodin,“ informuje kurátorka výstavy Olga Mehešová z Muzea regionu Valašsko.

Hlavní téma výtvarné soutěže pro studenty a žáky regionálních gymnázií bylo odvozeno jednak z antického rčení „Panta rhei“ – Vše plyne… a také dle slov jedné z organizátorek výstavy i soutěže, pedagožky vsetínského gymnázia Renaty Jurové z citátu slavného italského umělce a vynálezce Leonarda da Vinciho: „Pohyb je příčinou všeho života“.

Výstava potrvá do 17. listopadu. Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.