Hlavní stránka Lifestyle Otrokovice zvou běžce na Memoriál Josefa Podmolíka

Otrokovice zvou běžce na Memoriál Josefa Podmolíka

0

V sobotu 4. listopadu se koná již XVIII. ročník Memoriálu MUDr. Josefa Podmolíka v půlmaratonu, štafetovém půlmaratónu dospělých a mládežnických smíšených družstev, běžecký závod mladšího a staršího žactva, firem, institucí, rodin a přátel. Z důvodu rekonstrukce Městské sportovní haly se letošní ročník vzpomínkového závodu na doktora Podmolíka uskuteční na náhradní trase, která částečně kopíruje původní okruh. Zázemí je přesunuto do prostor moderního městského Sportovního areálu Baťov.

„Cílem je uspořádat vzpomínkový běžecký den pro mládež i dospělé. Časový program je uspořádán tak, aby dítě či mládežník mohlo doběhnout svůj závod, a poté se zúčastnit školní, oddílové nebo rodinné štafety. Totéž platí i pro rodiče a přátele, kde je možnost startu jak ve štafetě s ratolestmi, kolegy z práce či oddílu, tak i v individuálním závodě,“ přiblížil Aleš Prudký, jeden z organizátorů půlmaratonu.

Štafetový půlmaraton je stále populárnější a umožňuje pestrou možnost běhu od jednoho okruhu (3 460m, šest závodníků) až po závod ve dvojici (max. 11,5 km jeden závodník – tři okruhy).

„Mládežnické závody umožňují tentokrát start dětem v kategoriích mladšího a staršího žactva na různých distancích, případně v mládežnické štafetě na jednom či více úsecích. Všechny mládežnické kategorie včetně štafet mají startovné zdarma,“ vysvětlil Prudký.

Závod vznikl v roce 2000. V roce, kdy 12. června doběhl svou životní pouť vynikající člověk, kamarád, lékař a běžec Josef Podmolík. Půlmaraton navázal na historii vytrvalostních běhů, které měly v Otrokovicích vždy tradici. Ještě v 90 letech minulého století se v našem městě běhal maraton, jehož konání přerušily ničivé povodně v roce 1997. V začátcích byl vytrvalostní běh v útlumu, a tak byl Memoriál od prvního ročníku spojen s tehdy nastupující novinkou – in line bruslemi. Od úvodních ročníků byl okruh situován v územní části Baťov se zázemím v Městské sportovní hale a probíhalo se kolem domu Podmolíkových. Z bezpečnostních důvodů byl po vybudování cyklostezky okruh pozměněn a základnou se stala budova Nového stadionu. Další úpravy doznala trať před třemi lety, start a s cílem u Městské sportovní haly a lanového centra Lanáček.  Letos se kvůli rozsáhlé rekonstrukci sportovní haly přesunulo zázemí do Sportovního areálu Baťov a poběží se na trati přizpůsobené přeloženému místu startu a cíle.

Více informací a on-line přihlášky naleznete zde: www.pul-maraton.cz.

Program závodů začíná v 9.45 závody žactva, v 10.30 startuje Memoriálový závod v půlmaratonu jednotlivců, ve 12.00 h start závodu štafet.


Tento a další texty mohly být publikovány díky podpoře našich partnerů, mezi něž patří i:

Tiskárna Fryšták

Chcete se také stát partnerem Zlínského nočníku a podpořit tak nezávislé a pozitivní médium, jehož redaktoři pracují bez nároku na odměnu? Kontaktujte nás: redakce@zlinskynocnik.cz/web