Hlavní stránka Lifestyle Milovníci kávy si ve Zlíně přijdou na své při Kávafestu

Milovníci kávy si ve Zlíně přijdou na své při Kávafestu

0

coffee-picture
První říjnový týden již tradičně patří kávě, do oslav tohoto lahodného moku se zapojily desítky kaváren v celém Zlínském kraji, kde čekají návštěvníky ochutnávky speciálních káv, kávových dezertů, přednášky a další kávové zajímavosti.

Festival Kávafest 2016 začne 1. října a zakončí ho o týden později v sobotu Den kávy na zlínském zámku. Zájemcům se představí tradiční výrobci káv i menší místní pražírny, budou moci ochutnat pořádné espresso, pravé cappuccino i filtrovanou kávu připravenou všemi možnými různými způsoby. Nebudou chybět ani kávové speciality jako míchané drinky a dezerty. Program celého dne zpestří spolek Calma z Luhačovic, který připravuje přednášky o zajímavostech ze světa pravých i náhražkových káv, z nichž bude možnost dvanáct druhů i ochutnat. Areál zámku ožije historickou kavárničkou a celou atmosféru podtrhne obsluha v dobových kostýmech.

Kávafest 2016 nabízí nejen ochutnávky káv, pořadatelé akce lákají také na různá povídání, například o italské kávě a tradičním způsobu jejího pražení. Atraktivní je jistě i téma Jak vybrat vhodný domácí kávovar a jak z něho udělat dobrou kávu.

V této uspěchané době je důležité se občas na chvilku zastavit, ideální je u toho spojit příjemné s užitečným a užít si svou chvilku s lahodnou kávou, třeba 8. října na zlínském zámku.
Seznam zapojených kaváren a konkrétní program najdete na www.kavafest.cz.

prokapely