Hlavní stránka Kultura Mladí zlínští filmaři hledají podporu přes crowdfunding

Mladí zlínští filmaři hledají podporu přes crowdfunding

0

[youtube]https://youtu.be/e7EwwAaz_RU[/youtube]

Podporu pro svůj film s pracovním názvem Plaváreň hledají studenti Ateliéru audiovizuální tvorby na Univerzitě Tomáše Bati. Na jejich natáčení může přispět každý prostřednictvím projektu na crowdfundingovém portálu. Premiéra je v plánu v červnu.

„Svět dospívajících lidí je složitý. O to víc, když se jedná o dospívající dívku. A ještě víc, když se jedná o dospívající dívku s vnitřními bloky. Psychické bloky často drží dospívající lidi v zajetí, proto je toto téma tak křehké a zároveň náročné na zpracování. I když je samozřejmé, že všechny dospívající generace mají vždy něco společného, výrazné projevy a např. postupy při začínání vztahů se liší téměř o 85%. To samozřejmě ovlivnilo naše protagonisty. Mladí lidé, kteří právě objevili sílu neverbální komunikace s ní neustále pracují. Díky ní navazují nové vztahy a končí ty staré. Pro nezainteresované pozorovatele to vede často k dojmu, že se vlastně nic neděje,“ popisuje téma filmu Lívia Valková.

V hlavní roli Hany se představí Magdalena Straková a v dalších rolích se objeví například herci Městského divadla Zlín Zdeněk Julina nebo Gustav Řezníček.

„Máme za sebou první část natáčení, ale abychom ji dotočili v kvalitě, která nás může dostat na festivaly chybí nám finanční prostředky. A proto jsme se rozhodli přihlásit náš snímek na crowdfunding, kde žádáme o příspěvek ve výši dvacet tisíc. Díky těmto financím pak budeme schopni zaplatit herecké obsazení, lokace a techniku na natáčení,“ vysvětluje Klára Jančíková z realizačního týmu, který je složený převážně z žen.