Hlavní stránka Lifestyle Na Obchodní akademii soutěžili mladí ekonomové

Na Obchodní akademii soutěžili mladí ekonomové

0
Foto. K. Hobzová

Foto. K. Hobzová

První ročník vzdělávací soutěže s názvem Mladý ekonom se včera uskutečnil na Obchodní akademii Tomáše Bati ve Zlíně. Soutěže se zúčastnily týmy ze základních škol z celého regionu a prvenství získalo trio dívek ze Slavičína. Cílem akce bylo zejména zábavnou formou prověřit a prohloubit finanční gramotnost žáků.

Vítězkami klání mladých ekonomů se staly tři žačky 9. A slavičínské Základní školy Vlára ve složení Nikol Fojtů, Tereza Čížová a Denisa Zachová, které se shodly na tom, že problémy jim dělaly některé odborné pojmy, se kterými se zatím nesetkaly. „Myslím, že soutěž je užitečná, dozvěděla jsem se třeba, co je to inflace a význam některých zkratek, které jsem neznala,“ zhodnotila Čížová.

„Určitě bych každému doporučila se podobné soutěže zúčastnit, je to super zkušenost, hlavně pro mě, protože se chci věnovat ekonomii a dokonce se chystám přímo sem na zlínskou obchodku,“ popsala Zachová.

„Soutěž jsme uspořádali v rámci školního projektu, ale chceme, aby se Mladý ekonom stal pravidelnou akcí, takže první ročník určitě nebude poslední. Podle výsledků se zdá, že to s finanční gramotností na základních školách nevypadá zas až tak špatně,“ popsala členka organizačního týmu Anna Janoštíková.