Hlavní stránka Kultura Na zlínském zámku se vařilo, koštovalo i bubnovalo

Na zlínském zámku se vařilo, koštovalo i bubnovalo

0

autor: Lukáš Koutný

Atmosféra romantické Francie a temperamentní Brazílie oživila 28. a 29. dubna zlínský zámek. Konal se tam totiž netradiční festival Culturea, který už potřetí pořádali studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Většina workshopů a přednášek byla předem plně obsazená, a pokud se náhodou některá místa uvolnila, zaplnili je těsně před začátkem znovu návštěvníci, kteří přišli „zkusit štěstí“. Tak tomu bylo i v případě prvního workshopu francouzského dne – live cookingu. Nina, studentka z Orléans, připravila přímo před zraky návštěvníků tři francouzská jídla: tartiflette – zapečenou dobrotu z brambor –, zeleninový pokrm ratatouille a jako zákusek palačinky s karamelizovanými jablky. To všechno mohli návštěvníci nejen vidět, ale i ochutnat. Kapitola francouzské gastronomie pokračovala i v podvečer, kdy pod taktovkou Hanky Severové proběhl workshop výroby makronek. „Workshop makronek se mi moc líbil. Naučila jsem se, že při jejich pečení je důležitý každý detail. Bylo také vidět, že tomu přednášející opravdu rozumí,“ řekla Kateřina z Nového Jičína.

Aby si návštěvníci odpočali od jídla, mohli přímo po workshopu zhlédnout divadelní představení Tlustý prase. Hru od Neila LaButa přijelo předvést Divadlo Bedřicha Kaněry z Břeclavi. „Divadelní představení mě velmi překvapilo. Především v hereckých výkonech, protože herci byli studenty středních škol,“ sdělila svůj dojem z představení Lenka Harantová vyučující z Fakulty multimediálních komunikací.

Celý francouzský den zakončila řízená degustace vín spojená s ochutnávkou sýrů a komorním koncertem v zámecké restauraci.

Druhý den, věnovaný Brazílii, začal přednáškami. Rodilí obyvatelé Brazílie seznámili návštěvníky s kulturou, historií i přírodou této jihoamerické země. Později odpoledne rozproudilo festival svým workshopem ojedinělé bubenické seskupení Tam Tam Batucada. Bubeníci spojili své síly s capoeiristy, žongléry i organizátory festivalu a všichni v průvodu vyrazili do ulic města. „Kráčet v brazilském průvodu vyčarovalo úsměv na tváři nejen mně, ale i mnohým kolemjdoucím. Velmi ráda jsem se nechala strhnout zvukem bubnů a pocítila kousek Brazílie na vlastní kůži,“ sdělila své pocity z průvodu Veronika, studentka Fakulty multimediálních komunikací původem z Trebišova.

Celý festival pak zakončil večírek. Afterparty zahájila ohňová show skupiny Magnis, kterou znovu doprovázeli bubeníci. Záblesky ohně působily spolu se zvuky bubnů téměř magicky a pro většinu přihlížejících to byl dech beroucí zážitek. Oslava závěru festivalu poté pokračovala v klubu Blok 12. Brazilské rytmy tam zněly až do rána. Přesně tak, jak tomu bývá i na největších brazilských karnevalech.