Hlavní stránka Zprávy Naproti „Čápovi“ vznikne nová lávka

Naproti „Čápovi“ vznikne nová lávka

0

Lávka pro pěší přes řeku Dřevnici naproti pizzerie U čápa bude nejpozději v pondělí 12. srpna uzavřena. Důvodem je její havarijní stav a chystaná výstavba nové lávky. Lidé budou moci využívat k přechodu Dřevnice nedaleký Cigánovský most.

„Další používání této lávky by bylo nebezpečné. Potvrdily nám to opakované prohlídky,“ prohlásil první náměstek primátora Jiří Kadeřábek, do jehož kompetencí patří doprava. Výstavbu lávky město zahájí hned na jaře příštího roku, práce potrvají tři měsíce. Nový přechod přes Dřevnici bude širší než dosavadní a bude tak vhodný i pro cyklisty.

Uzavřená je i další lávka přes Dřevnici u Podvesné XIII. Také na jejím místě vzniká lávka nová. Práce potrvají do 30. listopadu. Pro zajištění přechodu chodců přes Dřevnici bude od soboty 10. srpna k dispozici bezpečná provizorní lávka.

Se zásadními opravami lávek a propustků přes Dřevnici začala radnice už v roce 2011, dosud proinvestovala asi šestnáct milionů korun. „Například loni se podařilo opravit hned tři betonové lávky za tři miliony korun. Postaven byl také zcela nový most přes Pasecký potok u točny MHD. Také v tomto případě město vynaložilo částku tři miliony korun,“ sdělil Kadeřábek.